کوالکام پردازنده‌های مناسب برای لپ تاپ تولید می‌کند

کوالکام پردازنده‌های مناسب برای لپ تاپ تولید می‌کند

شرکت کوالکام تصمیم دارد تا در آینده نزدیک خط تولید پردازنده‌های مناسب برای لپ تاپ‌ها را راه اندازی کند و از این پس با شرکت‌های اینتل و AMD رقابت کند.

کوالکام تا پیش از این توانسته با تولید تراشه‌های سری اسنپ دراگون نبض بازار پردازنده‌های تلفن‌های هوشمند را در اختیار خود بگیرد. در این میان، تنها چند شرکت شامل اینتل، سامسونگ و هواوی توانسته‌اند با تولید تراشه‌های کم مصرف با کوالکام رقابت کنند که البته در این زمینه موفقیت زیادی کسب نکرده‌اند. در حقیقت بسیاری از پرچم‌داران دستگاه‌های همراه با پردازنده‌های اسنپ دراگون تولید و عرضه می‌شود.

اما حالا با وجود اینکه بازار پردازنده‌های مناسب برای لپ تاپ‌ها در اختیار شرکت اینتل است، شرکت کوالکام تصمیم دارد تا خط تولید اختصاصی خود را برای این گونه قطعات را راه اندازی کند.

در این میان، پردازنده اسنپ دراگون 1000 و SC8180 که از همین حالا برای اجرای ویندوز 10 در کامپیوترها ارائه شده است، با معماری ARM تولید و عرضه شده‌اند. در این میان، شایعات بر این اعتقاد هستند که کوالکام با تصمیم دارد تا در فاز اول این پروژه، پردازنده‌های X86 را برای لپ تاپ‌ها تولید و عرضه کند.

بر همین اساس، اولین سری از این پردازنده‌ها قرار است در کنفرانس CES 2019 رونمایی شود. بر اساس اخبار منتشر شده از منابع آگاه در شرکت ایسوس، این کمپانی قرار است اولین لپ تاپ اختصاصی مبتنی بر این پردازنده را آماده عرضه به بازار کند. گفتنی است که پروژه توسعه این نوع پردازنده‌ها تحت عنوان Primus توسط شرکت کوالکام در حال بررسی و پیشروی است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید