کاربران ویندوز 10 قادر به کنترل اسپاتیفای از طریق کورتانا هستند

کاربران ویندوز 10 قادر به کنترل اسپاتیفای از طریق کورتانا هستند

با پایان یافتن عمر کاری Groove Music به عنوان سرویس موسیقی پیش‌فرض ارائه شده در ویندوز 10، مایکروسافت اپلیکیشن اختصاصی اسپاتیفای را جایگزین آن کرده است.
بر همین اساس اسپاتیفای از این پس قرار است به عنوان سرویس موسیقی پیش‌فرض ارائه شده در ویندوز 10 کار کند. همین مسئله باعث شده تا نسخه‌ای خاص از این اپلیکیشن در ویندوز استور منتشر شود و از اول ژانویه 2018 این اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض روی ویندوز 10 نصب شود.
تا پیش از این مایکروسافت برای کاربران اینسایدر ویندوز 10 که آپدیت رداستون 4 را دریافت کرده بودند، قابلیت کنترل اسپاتیفای از طریق دستیار هوشمند صوتی کورتانا را ارائه داده بود. اما حالا مایکروسافت امکان یاد شده را برای تمام کاربران آپدیت‌های منتشر شده از ویندوز 10 ارائه کرده است و کافی است، کاربرانِ عمومی ویندوز 10 با دریافت آپدیت‌های اخیر، اسپاتیفای را با فرمان‌های صوتی کنترل کنند.
کاربران از این پس می‌توانند با دستورهای صوتی، آهنگ‌های مورد نظر خود، از آلبوم‌ها و هنرمندان مختلف را انتخاب و آن‌ها را در دستگاه‌های ویندوزی خود پخش کنند. گفتنی است که این قابلیت تنها برای زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی عرضه شده و دیگر زبان‌های پشتیبانی شده در کورتانا، امکان کنترل اسپاتیفای را ندارد.
پشتیبانی هر چه بیشتر مایکروسافت از سرویس پخش موسیقی اسپاتیفای می‌تواند به افزایش میزان کاربران این سرویس کمک کند. این در حالی است که رقیب‌های اصلی این سرویس نظیر Apple Music ممکن است توجه کمتری از کاربران ویندوزی را به خود جلب کنند. این مسئله با وجود تأخیر در عرضه نسخه خاص آیتیونز برای ویندوز استور باعث شده تا میزان کاربران سرویس موسیقی اپل رشدی منفی داشته باشند.
گفتنی است که توسعه‌دهندگان اسپاتیفای همچنین در حال توسعه نسخه‌ای خاص از اپلیکیشن خود برای دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر لمسی هستند تا از طریق آن توجه بیشتری از کاربران سرفیس را به خود جلب کنند. این مسئله در کنار کنترل از طریق کورتانا باعث می‌شود تا این سرویس موسیقی، علاقه‌مندان بیشتری داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید