کاربران برای نجات پروژه اندرومدا طومار امضا می‌کنند

کاربران برای نجات پروژه اندرومدا طومار امضا می‌کنند

اخیر تعدادی از کاربران دستگاه‌های ویندوزی برای نجات پروژه اندرومدا در مایکروسافت، اقدام به امضای طومار کرده‌اند.

پروژه اندرومدا نزدیک به دو سال است که در مرحله توسعه قرار دارد. در این میان، بسیاری از شایعات ضد و نقیض بسیاری در مورد این محصولات این پروژه منتشر شده است. با وجود اینکه شایعات ماه گذشته حاکی از به اتمام رسیدن این پروژه و شروع فرایند ساخت تلفن هوشمند سرفیس فون بودند، مایکروسافت از طریق منابع خبری رسمی اعلام کرد که فعلاً تصمیمی برای ادامه این پروژه ندارد و فعلاً روند توسعه محصولات مبتنی بر آن را متوقف کرده است.

این در حالی است که بسیاری از اطلاعات فاش شده از سازمان ثبت اختراع آمریکا نشان می‌داد که کمپانی مایکروسافت و مهندس‌های این شرکت، به طور جدی در زمینه ساخت و تولید یک تلفن هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز با رابط کاربری اندرومدا به همراه دو نمایشگر و قابلیت تا شوندگی فعالیت دارند؛ اما حالا مدیران مایکروسافت اعلام کرده‌اند که زمان مناسب برای عرضه این محصول به بازار و تجاری سازی آن را پیدا نکرده‌اند.

از طرفی بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه تولید محصولات الکترونیکی نظیر سامسونگ و اپل از همین حالا پروژه توسعه دستگاه‌های مبتنی بر نمایشگرهای تاشو را شروع کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، شرکت سامسونگ تصمیم دارد تا تلفن هوشمندی تاشو را با عنوان گلکسی ایکس تولید کند. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که مایکروسافت با کنار گذاشتن اندرومدا، عرصه رقابت را برای سامسونگ و شرکت‌های دیگر باز گذاشته است. به همین دلیل، کاربران تصمیم دارند تا با راه اندازی طوماری اینترنتی، اقدام به متقاعد کردن مایکروسافت و مدیران این کمپانی به ادامه پروژه اندرومدا و تولید سرفیس فون کنند.

گفتنی است که در صورت ثمر بخش بودن این طومار، مایکروسافت می‌تواند سرفیس فون را تا سال 2019 میلادی آماده عرضه به بازار جهانی کند.

دیدگاهتان را بنویسید