چگونه پاپ آپ صدا را از سرفیس ها حذف کنیم؟

چگونه پاپ آپ صدا را از سرفیس ها حذف کنیم؟

یکی از نوآوری‌های مایکروسافت از زمان توسعه و عرضه ویندوز 8 تاکنون، طراحی پاپ آپ تنظیم حجم صدای دستگاه بوده است. 

کاربرانی که از سری دستگاه‌های سرفیس استفاده می‌کنند، با فشار دادن دکمه حجم صدا، می‌توانند این پاپ آپ را در گوشه بالایی و سمت چپ سیستم عامل ویندوز ببینند.
این قابلیت باعث می‌شود تا کنترل حجم صدای در حال پخش از دستگاه ویندوزی آسان‌تر و دقیق‌تر شود. با این حال شاید این قابلیت برای برخی از کاربران ایجاد مزاحمت کند. در حقیقت استفاده از دستگاه ویندوزی به صورت دسکتاپ و از طریق ماوس و کیبورد، باعث می‌شود تا این ابزارک کارایی کمتری داشته باشد و در عین حال باعث مزاحمت در بخش بالایی نمایشگر شود.
یکی از مهم‌ترین دلایل عدم رضایت کاربران از این قابلیت، درگیر کردن فرمان‌های ارسالی ماوس و نمایشگر لمسی در محیط به نمایش درآمده آن است. این مسئله زمانی شدت می‌گیرد که از اپلیکیشن‌های پخش موسیقی نیز استفاده کنید. اجرای این اپلیکیشن‌ها باکس پاپ آپ نشان داده شده را بزرگ‌تر می‌کند که این مسئله در نمایشگرهای کوچک سرفیس شاید خوشایند نباشد. بخصوص که استفاده از دکمه‌های کنترلی پخش موسیقی از طریق صفحه کلیدهای مختلف نیز باعث نمایش دادن مجدد آن خواهد شد.
همین مسئله باعث شده تا یک تیم توسعه دهنده آلمانی، به دنبال ساخت یک نرم افزار برای حذف آن باشند. این نرم افزار که با عنوان HideVolumeOSD توسعه یافته است، به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی موارد نشان داده شده در رابط کاربری ویندوز 8 و 10 را حذف کنند.
این نرم افزار پس از اجرا در System Tray مخفی خواهد شد. به همین ترتیب کافی است پس از دریافت و نصب، آن را در استارت آپ ویندوز خود نیز تنظیم کنید تا دیگر اطلاعات مربوط به تغییر صدا یا نور پس زمینه نمایشگر را در قسمت بالایی دستگاه نبینید. شما می‌توانید این اپلیکیشن را از طریق این لینک دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید