چگونه قابلیت adaptive contrast را در سرفیس ها غیرفعال کنیم؟

چگونه قابلیت adaptive contrast را در سرفیس ها غیرفعال کنیم؟

یکی از قابلیت‌هایی که در سری محصولات جدید سرفیس ارائه شده،  قابلیت adaptive contrast است که باعث می‌شود تا دستگاه به صورت خودکار کنتراست نمایشگر را بر اساس نور و شرایط محیطی تنظیم کند.

از آنجایی که این قابلیت، بسیار کاربردی است، معمولاً کاربران تمایلی به غیرفعال کردن آن ندارند. با این حال، در برخی از موارد، نظیر محیط‌هایی که از لحاظ سطح نور در شرایط ناپایدار و متغییر قرار دارند باعث می‌شوند تا استفاده از سرفیس ها با اختلال مواجه شوند.

مواردی نظیر افزایش دقت کاربری با سرفیس ها و همچنین تماشای فیلم معمولاً نیاز به نور و کنتراست بیشتری خواهند داشت. همچنین در برخی از موارد استفاده از سرفیس ها در محیط پرنور در شرایط فعال بودن این قابلیت، باعث کاهش عمر مفید باتری سرفیس خواهند شد.

قابلیت یاد شده باعث می‌شود تا در شرایطی که نور محیط کم است، نمایشگر با کنتراست کمتری رنگ‌ها را نمایش دهد تا چشم‌ها اذیت نشوند. با این حال در برخی از موارد کاربران تمایلی به استفاده از آن ندارند. در این مطلب روش صحیح غیرفعال کردن قابلیت adaptive contrast را شرح خواهیم داد.

  1. ابتدا ویرایشگر رجیستری را در ویندوز 10 باز کنید. برای این کار کافی است عبارت regedit را در Run اجرا کنید.
  2. آدرس زیر را کپی کرده و در بخش ویرایشگر رجیستری پیست کنید. شما همچنین می‌توانید به صورت دستی به این آدرس بروید:

 
Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001

  1. در دایرکتوری ذکر شده feature test control را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کرده و گزینه edit را بزنید
  2. ارزش رجیستری را از 9240 تغییر داده و روی 9250 قرار دهید.
  3. دستگاه را ریستارت کنید

نکته: تغییر در فایل‌های رجیستری به صورت ناآگاهانه ممکن است کارکرد دستگاه شما را با اختلال همراه کند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا این کار را با دقت کامل انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید