چگونه فایرفاکس کوانتوم را برای سرفیس ها تنظیم کنیم؟

چگونه فایرفاکس کوانتوم را برای سرفیس ها تنظیم کنیم؟

بسیاری از کاربران ویندوز 10، حتی با وجود مرورگر اختصاصی اج، تصمیم به استفاده از جایگزین‌هایی نظیر فایرفاکس می‌گیرند. در این میان، یکی از بزرگ‌ترین آپدیت‌های اخیر مرورگر فایرفاکس، رابط کاربری منحصر به فردی، به این نرم افزار داده است.
آپدیت جدید این مرورگر با عنوان فایرفاکس کوانتوم شناخته شده که از حدود یک ماه و نیم پیش در اختیار کاربران قرار گرفته است. این آپدیت رابط کاربری روان‌تر و خاص‌تری را در اختیار کاربران تبلت‌های ویندوزی، و از جمله آن‌ها سری محصولات خانواده سرفیس می‌گذارد.
فایرفاکس کوانتوم سازگاری کامل با رابط کاربری نمایشگرهای لمسی را دارد و می‌تواند به بهترین نحو ممکن با آن‌ها کار کند. از آنجایی که آپدیت جدید فایرفاکس از هر دو رابط کاربری دسکتاپ و تبلت پشتیبانی می‌کند، به کاربران دستگاه‌های هیبریدی نظیر سرفیس ها، توصیه می‌شود تا از این مرورگر استفاده کنند.
به همین دلیل، فایرفاکس کوانتوم یک ابزار بهینه سازی برای نمایشگرهای لمسی در ویندوز دارد. برای استفاده از این قابلیت کافی است مراحل زیر را انجام دهید:
1. فایرفاکس کوانتوم را اجرا کرده و به بخش منوی آن در سمت راست بروید.
2. وارد زیر شاخه customize شده و سپس گزینه Density را انتخاب کنید. (Density در قسمت پایینی و سمت چپ نمایشگر در منوی Customize قرار دارد.)
3. با فعال کردن Density می‌توانید از حالت بهینه شده فایرفاکس برای دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر نمایشگر لمسی استفاده کنید.
توصیه می‌شود در مواقعی که از دستگاه خود در حالت دسکتاپ از طریق ماوس، کیبورد، داک و نمایشگر ثانویه استفاده می‌کنید، حتماً فایرفاکس کوانتوم را از این حالت خارج کرده و از حالت عادی استفاده کنید.
البته گفتنی است که شما همچنان امکان استفاده از مایکروسافت اج را به عنوان بهترین و سازگارترین مرورگر اینترنت برای سری محصولات خانواده سرفیس در اختیار دارد. فراموش نکنید که مایکروسافت اج در میزان مصرف باتری شما تأثیر بسیار بهینه و مثبتی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید