چگونه تصاویر HEIF را در اپلیکیشن Photos ویندوز 10 باز کنیم

چگونه تصاویر HEIF را در اپلیکیشن Photos ویندوز 10 باز کنیم

یکی از قابلیت‌هایی که اخیراً در آپدیت‌های جدید سیستم عامل ویندوز 10 برای کاربران ارائه شده است، امکان پخش تصاویر با فرمت HEIF است. کاربران با استفاده از این قابلیت دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث و متفرقه نخواهند داشت و می‌توانند به صورت مستقیم و با استفاده از اپلیکیشن‌های پیش‌فرض سیستم عامل، تصاویر مورد نظر خود را مشاهده کنند.

HEIF یکی از فرمت‌های جدید برای ذخیره سازی تصاویر است که در کنار افزایش کیفیت، حجم ذخیره شده آن‌ها را کاهش می‌دهد. این فرمت برای اولین بار توسط شرکت اپل در نسخه‌های جدید آی او اس و مک او اس مورد استفاده قرار گرفت. اما از زمان عرضه این قابلیت کاربران آیفون‌ها و آیپدها برای استفاده از این فرمت باید از اپلیکیشن‌های متفرقه استفاده می‌کردند؛ اما حالا کاربران می‌توانند با آپدیت ویندوز 10 این تصاویر را با اپلیکیشن‌های پیش‌فرض دریافت کنند.

مایکروسافت برای ارائه این قابلیت در آیفون‌های جدید از یک افزونه در اپلیکیشن Photos استفاده کرده است که پس از نصب آن، کاربران می‌توانند به صورت خودکار فرمت‌های جدید تصاویر را باز کنند. برای استفاده از این افزونه باید ابتدا جدیدترین آپدیت‌های ویندوز 10 را در دستگاه نصب داشته باشید. به همین دلیل، ابتدا باید با مراجعه به بخش Windows Update در بخش تنظیمات اصلی ویندوز 10، جدیدترین به روز رسانی سیستم عامل را دریافت کرده و سپس اقدام به دریافت افزونه جدید کنید. گفتنی است که برای استفاده از این افزونه، حداقل باید آپدیت پاییزی یا همان Fall Creators Update روی دستگاه نصب باشد.

پس از نصب به روز رسانی می‌توانید به مراجعه به مایکروسافت استور، HEIF Image Extensions را برای اپلیکیشن Photos دریافت کنید و پس از آن با استفاده از اپلیکیشن رسمی ویندوز 10 تصاویر HEIF را مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌توانید افزونه یاد شده را از طریق این لینک نیز روی کامپیوتر ویندوزی خود نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید