چگونه اطلاعات مربوط به موسیقی‌ها را در ویندوز 10 ویرایش کنیم؟

چگونه اطلاعات مربوط به موسیقی‌ها را در ویندوز 10 ویرایش کنیم؟

یکی از مهم‌ترین خصوصیات استفاده از فایل‌های موسیقی دیجیتالی، به جای سی دی‌های صوتی، همراه داشتن اطلاعات موسیقی است.

تگ‌ها و برچسب‌های مختلف موسیقی برای نام خواننده، نام آلبوم، سال انتشار، کاور مخصوص موسیقی از جمله مواردی هستند که به پیدا کردن یک فایل مشخص در آرشیو موسیقی داخلی یک کامپیوتر کمک زیادی می‌کنند. علاوه بر پیدا کردن موسیقی، امکان تگ گذاشتن روی موسیقی‌ها باعث می‌شود تا کاربران با دیدن کاور موسیقی اطلاعات بیشتری در مورد آن پیدا کنند.

در این میان روش‌های بسیار زیادی برای ویرایش تگ‌های موسیقی وجود دارد. بسیاری از کاربران استفاده از نرم افزارهایی نظیر Music Brinz و Tag Scanner را تجربه کرده‌اند. با این حال یک روش بسیار کاربردی‌تر و سریع‌تر نیز برای پیدا کردن تگ‌های موسیقی وجود دارد که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، برچسب‌های یک فایل صوتی را به صورت صحیح جایگذاری کند.

اپلیکیشن Groove Music که به صورت پیش‌فرض در ویندوز 10 ارائه شده است، می‌تواند به صورت خودکار اطلاعات مربوط به یک فایل صوتی را تغییر دهد. این اپلیکیشن از متا داده‌های اختصاصی خود استفاده می‌کند و به همین دلیل می‌تواند به صورت سریع اطلاعات مربوط به موسیقی را تغییر دهد.

روش تغییر اطلاعات مربوط به موسیقی‌ها با استفاده از Groove Music
برای انجام این کار کافی است تا چند قدم ساده را انجام دهید:

  1. اپلیکیشن Groove Music را باز کنید
  2. در بخش My Music که آرشیو موسیقی شما در آن قرار دارد، فایل موسیقی خود را پیدا کنید
  3. روی آهنگ مورد نظرتان کلیک کنید و گزینه Edit info را بزنید
  4. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات مربوط به یک موسیقی را به صورت دستی تغییر دهید
  5. علاوه بر این، می‌توانید از قابلیت Music catalogue مایکروسافت نیز استفاده کنید تا اطلاعات مربوط به موسیقی به صورت خودکار ویرایش شود.

به یاد داشته باشید که متا داده مایکروسافت اطلاعات مربوط به همه موسیقی‌ها را در خود ندارد و همین مسئله ممکن است شما را مجبور به تغییر دستی اطلاعات موسیقی کند.

دیدگاهتان را بنویسید