چگونه از ویندوز 10 یک فایل ایمیج پشتیبان تهیه کنیم؟

چگونه از ویندوز 10 یک فایل ایمیج پشتیبان تهیه کنیم؟

به جرات میتوان گفت که ویندوز کارآمد ترین سیستم عامل دنیا است که بسیاری از شرکت های تجاری را مجبور به استفاده از خودش کرده است. کاربرد سیستم عامل ویندوز تا حدی گسترش یافته که در سال 2014 تیم کوک، مدیر عامل اپل در زمان بازدید از خط تولید مک بوک پرو ها تصویری از یک آیمک با ویندوز 7 را منتشر کرد که باعث سروصدای زیادی نیز شد.
با وجود کارآمدی ویندوز، مشکلات متعددی کاربران این سیستم عامل را به دردسر میاندازد. ویروس ها، بد افزار ها مشکلات مربوط به رجیستری و… باعث میشوند تا کاربران ویندوز بعضی اوقات مجبور به نصب دوباره سیستم عامل دستگاه خود شوند.
اما در این میان مایکروسافت یک راه حل ساده برای پیش گیری دردسر های نصب دوباره ویندوز را مطرح کرده است و آن هم تهیه نسخه بک آپ از ویندوز است. بک آپ میتواند تنها از نصب ویندوز را پشتیبان بگیرد و در عین حال میتواند از تنظیمات هم نسخه پشتیبان تهیه کند در ادامه این مطلب سعی داریم تا روش تهیه بک آپ از ویندوز را توضیح دهیم.
برای ساخت بک آپ از ویندوز 10 کافیست مراحل زیر را انجام دهید:
1
1 Control Panel را باز کنید
2
2 به System and Security بروید
3 در پنجره جدید برروی Create a system image کلیک کنید
4 در این مرحله میتوانید محل گرفتن بک آپ را انتخاب کنید. (محل بک آپ همچنین میتواند برروی هارد اکسترنال یا فلش مموری نیز باشد)
5 حال با انتخاب گزینه Next و سپس گزینه Start Backup در مرحله بعدی روند ساخت نسخه پشتیبان آغاز خواهد شد.
3

توصیه میشود نسخه پشتیبان تهیه شده را در جایی ایمن قرار دهید. در صورت نیاز برای بازیابی کافی است تا نسخه پشتیبان را برروی یک درایو بوت کنید و سپس آن را از طریق System Image Recovery در بخش Troubleshoot بازیابی کنید.
4

5
6

دیدگاهتان را بنویسید