چگونه از سالم بودن باتری دستگاه های سرفیس آگاه شویم؟

چگونه از سالم بودن باتری دستگاه های سرفیس آگاه شویم؟

در دستگاه همراه همراه و هوشمند امروزی، عمر باتری یکی از مهم ترین فاکتور ها برای کارایی و قابلیت حمل یک محصول به حساب میاید. این فاکتور آنقدر مهم است که افراد اغلب در زمان خرید یک محصول همراه، حتما از ظرفیت و کیفیت باتری دستگاه مورد نظرشان اطمینان حاصل میکنند.
در این میان مایکروسافت در طراحی، ساخت و تولید سری محصولات سرفیس تلاش زیادی کرده تا این محصولات را با عمر و دوام باتری بالا تولید کند. سرفیس ها از جدید ترین نسل پردازنده های انیتل استفاده میکنند که میزان مصرف انرژی کمتری دارند و به همین دلیل عمر بسیار بالایی برای کار های معمولی دارند.
با این وجود فاکتور های زیادی در میزان دوام شارژ باتری دخیل هستند. در ادامه قصد داریم تا یکی از روش های بررسی سلامت و بازدهی صحیح باتری دستگاه های سرفیس را در ویندوز 10 نشان دهیم. لازم به ذکر است که این روش همچنین میتواند در تمامی دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 نیز اجرا شود.
1. رابط فرمان خطی را از طریق تایپ و جست و جوی cmd در استارت باز کنید
2. دستور خطی زیر را در فرمان خطی وارد کنید:
powercfg /batteryreport /output
C:\battery_report.html
توجه شما میتوانید به جای C:\ از یک دایرکتوری دلخواه برای ذخیره گزارش باتری استفاده کنید.
3. این کار باعث ایجاد یک فایل با فرمت HTML در دایکرتوری مورد نظر شما خواهد شد. با باز کردن آن میتوانید اطلاعات مربوط به باتری دستگاه و سلامتی آن را مشاهده کنید.
گفتنی است که شما همواره میتوانید با رفتن به Settings > System > Apps & features از میزان مصرف باتری هر یک از اپلیکیشن های نصب شده برروی دستگاهتان آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید