چگونه از اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها در استارت آپ ویندوز 10 جلوگیری کنیم؟

چگونه از اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها در استارت آپ ویندوز 10 جلوگیری کنیم؟

یکی از خصوصیاتی که در زمان عرضه آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators ارائه شده است، امکان اجرای خودکار اپلیکیشن‌ها در استارت آپ ویندوز 10 است.

این قابلیت باعث می‌شود تا کاربران با خاموش کردن کامپیوتر خود، کارها و اپلیکیشن‌های باز شده خود را از دست ندهند. با این حال، برخی از کاربران از این قابلیت ابراز نارضایتی کرده‌اند و مایکروسافت را مجبور به اقدام به عرضه روشی برای توقف آن کرده‌اند.  این قابلیت به  نگهداری بهتر از اطلاعات و کارهای در حال انجام کمک زیادی میکند؛ با این حال روش هایی برای اجتناب از آن وجود دارد.

کاربران با استفاده از این تنظیمات می‌توانند با خاموش کردن دستگاه خود، به طور کل وضعیت دستگاه را به حال ابتدایی برگردانند. ترفند خاموش کردن کامپیوتر در ویندوز 10 بسیار هوشمندانه و ساده است. بسیاری از کاربران از این قابلیت آگاه نیستند با این حال این کار بسیار آسان است.

برای اجرای این تنظیمات، کافی است به جای خاموش کردن یا به اصطلاح ShutDown کردن عادی دستگاه، کلیدهای ترکیبی Alt+F4 را گرفته و سپس دستگاه را خاموش کنید.

از طرفی، می‌توانید این تنظیمات را به عنوان روش پیش فرض برای خاموش کردن دستگاه انتخاب کنید. برای این کار کافی است روی دسکتاپ راست کلیک کرده و به زیر شاخه New > Shortcut بروید. در بخش ساخت میان بر عبارت “shutdown /s /t 0” (بدون گیومه‌ها) را تایپ کنید.

با دو بار کلیک کردن روی این میانبر می‌توانید به طور کامل دستگاه را خاموش کنید و کامپیوتر در زمان روشن شدن، موارد کاری گذشته را نشان نمی‌دهد. علاوه بر این، می‌توانید با استفاده از دستورهای متنی نیز به این تنظیمات دسترسی داشته باشید. برای این کار کافی است در CMD عبارت یاد شده را تایپ کنید و دستگاه را به طور کامل خاموش کنید. فراموش نکنید که برای این کار شاید نیاز به دسترسی ادمین ویندوز داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید