چگونه آپدیت آوریل ویندوز 10 را سریع‌تر از دیگر کاربران دریافت کنیم؟

چگونه آپدیت آوریل ویندوز 10 را سریع‌تر از دیگر کاربران دریافت کنیم؟

مایکروسافت از امروز روند عرضه آپدیت آوریل ویندوز 10 را به کاربران شروع کرده است و قرار است این به روز رسانی به صورت مرحله‌ای در اختیار کاربران قرار بگیرد. گقتنی است که این آپدیت چهارمین آپدیت بزرگ ویندوز 10 به حساب میاید.

این به روز رسانی ماه آوریل تا پیش از این با عنوان آپدیت بهاری شناخته می‌شد که قرار بود در روز دهم آوریل 2018 عرضه شود. اما وجود یک باگ در این نسخه باعث شد تا مایکروسافت آن را با چند روز تأخیر عرضه کند. عرضه این به روز رسانی جدید از دهم اردیبهشت شروع شده است. با این حال برخی از کاربران نیز با چند روز تأخیر آن را دریافت خواهند کرد.

در این میان برخی از کاربران تصمیم دارند تا آن را خارج از برنامه زمان‌بندی مایکروسافت دریافت کنند که می‌توانند از روش‌های رسمی برای این کار استفاده کنند. آپدیت‌های ارائه شده از طریق این روش‌ها شامل نسخه‌های عمومی هستند و نیازی به عضویت در برنامه اینسایدر ندارد.

به طور کل، دو روش کاربردی برای نصب سریع آپدیت دهم آوریل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

  1. استفاده از دستیار آپدیت ویندوز

کاربران با استفاده از Windows 10 Update Assistant می‌توانند آپدیت‌ها را سریع‌تر از دیگران دریافت کنند. Windows 10 Update Assistant از طریق وب سایت رسمی مایکروسافت در اختیار کاربران قرار گرفته است و می‌توان نسخه جدید آن را دریافت کرد. پس از اجرا کردن این نرم افزار، ویندوز 10 به صورت خودکار آپدیت جدید را دریافت می‌کند.

گفتنی است که در این روش، باید همواره دستگاه خود را به اینترنت متصل نگه دارید.

  1. استفاده از Windows Insider

برای استفاده از این روش باید عضو برنامه اینسایدر باشید. برای عضویت در این برنامه به Settings > Update and Security >Windows Insider Program. مراجعه کنید و اطلاعات کاربری خود را ثبت کنید.سپس می‌توانید از طریق بخش Windows Update به روز رسانی جدید سیستم عامل را دریافت کنید.

به یاد داشته باشید که در حین آپدیت سیستم عامل، باید موارد احتیاط را رعایت کنید. از آنجایی که این آپدیت حجم زیادی دارد، ممکن است فرایند نصب آن زمان زیادی صرف کند. البته مایکروسافت حجم این آپدیت را کمتر از به روز رسانی‌های دیگر کرده است با این حال از خاموش شدن ناگهانی دستگاه بپرهیزید.

دیدگاهتان را بنویسید