چرا سرفیس ها مجهز به USB-C نمی‌شوند؟

چرا سرفیس ها مجهز به USB-C نمی‌شوند؟

بیش از دو سال است که شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اقدام به استفاده و تعبیه درگاه USB-C در دستگاه‌های اصلی خود گرفته‌اند. در این میان، شرکت مایکروسافت به عنوان یکی از مهم‌ترین شرکت‌های این حوزه هنوز تصمیمی مبنی بر ارائه این درگاه در سری محصولات سرفیس نداشته است.

در این میان، Panos Panay به عنوان مدیر بخش طراحی و تولید سری محصولات سرفیس در مصاحبه اخیر خود علت این مسئله را توضیح داده است. وی در مصاحبه با Lance Ulanoff، خبرنگار وب سایت Medium اعلام کرده که تعبیه درگاه USB-C در دستگاه‌های اصلی به قیمت حذف درگاه‌های سایز کامل نظیر USB-A تمام خواهد شد و مایکروسافت از این مسئله به هیچ وجه رضایت ندارد.

Panay اعلام کرده که شرکت مایکروسافت از طراحی منحصر به فرد سرفیس ها رضایت دارد و اگر این کمپانی هر سال تصمیم به تغییر طراحی سرفیس ها داشته باشد، دیگر نمی‌تواند دستگاه‌هایی قدرتمند و منحصر به فرد را به بازار عرضه کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گسترش استفاده از USB-C در میان کاربران زمان بر است و کاربران امروزه به تعبیه چنین درگاهی در دستگاه‌های روزمره خود عادت ندارند، گفت که هدف از تولید سرفیس ها ارائه یک کامپیوتر کامل برای استفاده‌های روزمره و حرفه‌ای است و این مسئله اجازه استفاده از درگاه‌هایی نظیر USB-C را به ما نمی‌دهد.

مدیر بخش طراحی و توسعه سرفیس در مایکروسافت در نهایت اعلام کرد که این کمپانی محاسبات و استراتژی دقیقی را در پیش گرفته است که بر اساس آن اکثر کاربران نیازی به درگاه USB-C ندارند، به همین دلیل استفاده از این درگاه در دستگاه‌ها ممکن است باعث ایجاد دردسرهای مربوط به استفاده از دانگل‌های مختلف شود.

ادعای Panos Panay در حالی مطرح شده که برخی از تحلیلگران نگرانی‌هایی را در مورد منسوخ شدن درگاه USB-A در دنیای تکنولوژی و عدم عرضه دستگاه‌های مبتنی بر آن در آینده نزدیک را مطرح کرده‌اند. این تحلیلگران بر این باور هستند که عمر دستگاه‌های امروزی که بدون USB-C تولید می‌شوند بسیار کوتاه خواهد بود و تا چند سال آینده تمامی فلش مموری ها و لوازم جانبی با این درگاه آماده تولید و عرضه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید