چالش‌های جدید بر سر راه درایور های قطعات سخت افزاری سرفیس

چالش‌های جدید بر سر راه درایور های قطعات سخت افزاری سرفیس

دو روز پیش نتایج یک نظر سنجی ادعا کردند که حدود 25 درصد کاربران محصولات سرفیس در دو سال اول استفاده از دستگاه خود با مشکلات جدی سخت افزاری مواجه می‌شوند. این ادعا منجر به واکنش Panos Panay شد و نهایتاً او با استناد به منابع رسمی هفت کشور مصرف کننده محصولات سخت افزاری مایکروسافت، ادعا کرد که میزان رضایت مندی کاربران از محصولات خانواده سرفیس بیش از 98 درصد است.
اما حالا Paul Thurrott یکی از تحلیلگران معروف و فعال در حوزه فعالیت های مایکروسافت طی پستی در وبلاگ خود ادعا کرده که مشکل بعضی از کاربران سرفیس به طراحی سخت افزاری این محصولات ربطی ندارد و علت اصلی این مشکلات مسائلی دیگر است. بر اساس ادعای او، تیم طراحی سخت افزاری مایکروسافت در ساخت سرفیس بوک و سرفیس پرو 4 و همچنین محصولات جدید تر، تلاش زیادی کرده اند و در عین حال تا به حال نیز بسیار موفق بوده اند.
مشکل اصلی بعضی از این محصولات بر اساس ادعای Paul Thurrott مربوط به درایور های توسعه داده شده این سخت افزار ها است. او ادعا میکند که تا پیش از این مایکروسافت مشکلات درایور را به گردن شرکت اینتل می انداخت و اینتل را مقصر مصرف بیش از اندازه پردازنده های SkyLake می دانست. اما حقیقت این است که بسیاری از تولید کنندگان کامپیوتر ها و لپ تاپ ها توانسته اند بدون هیچ مشکلی دستگاه های خود را با این پردازنده به بازار عرضه کنند.
اما مایکروسافت با وجود اینکه خود توسعه دهنده سیستم عامل ویندوز است، در توسعه درایورهای کاربردی برای دستگاه های خود تا حدودی دچار مشکل شده و نتوانسته نسخه های جدید درایور های اختصاصی سرفیس را به درستی توسعه دهد. Thurrott در ادامه با تکذیب آمار 25 درصد نارضایتی اعلام کرد که میزان نارضایتی ها از محصولات سرفیس حدود 16 درصد بوده که بسیاری از آنها با آپدیت حل شده است. او در ادامه با پیش بینی اینکه مایکروسافت قادر به حل تمامی مشکلات مربوط درایورها است ادعا کرد که اکثر مشکلات فنی این محصولات موقتی است و در آینده ای نزدیک حل خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید