پیکسل های گوگل رونمایی شدند

پیکسل های گوگل رونمایی شدند

شب گذشته، گوگل در کنفرانس هر ساله خود در سان فرانسیسکو گوشی‌های جدیدش را این بار نه با نام نکسوس بلکه با نام پیکسل و پیکسل ایکس ال معرفی کرد. گوگل تاکید کرده که گوشی‌ها توسط خود این شرکت ساخته و طراحی شده‌اند. اما شایعاتی مبنی بر همکاری سخت افزاری شرکت تایوانی اچ تی سی نیز به گوش میرسد.
حال اما اینکه تولید پیکسل های گوگل توسط اچ تی سی یک شایعه است یا خیر جای بحث دارد. با این حال جف گوردون، مدیر ارشد ارتباطات آنلاین شرکت HTC تایید کرده است که این شرکت تایوانی در تولید گوشی‌های پیکسل همکاری کرده است.
البته این اولین بار نیست که شرکت هایی مانند HTC با گوگل همکاری می‌کند و در گذشته نیز، این شرکت تایوانی، نکسوس ۹ و حتی نکسوس وان را نیز با همکاری گوگل تولید کرده بود. اما حالا ادعا میشود که گوگل در ساخت گوشی‌های پیکسل به سراغ HTC رفته است اما در عین حال ادعا میکند که این بار طراحی سخت ‌افزاری گوشی را کاملا خود برعهده داشته و در واقع تنها سفارش ساخت گوشی را به شرکت تایوانی داده است.
اما اگر از فرایند ساخت و شرکت سازنده پیکسل بگذریم؛ شرکت گوگل دیشب برای پیکسل های خود سرویس جدیدی با نام Care by Google را نیز معرفی کرده است. با استفاده از این سرویس و پشتیبانی شبانه روزی آن، می‌توان در هر لحظه از پشتیبانی گوگل بهره مند شد. برای استفاده از این سرویس باید به بخش تنظیمات گوشی رفته و تب Support را باز کنید. در این بخش می‌توانید از دو طریق چت یا تماس تلفنی با پشتیبانی گوگل ارتباطی مستقیم برقرار کنید. حتی از این بخش می‌توانید اجازه دهید گوگل صفحه نمایش گوشی شما را با اجازه خود شما که صاحب گوشی هستید مشاهده کند.
پشتیبانی شبانه روزی از گوشی های هوشمند نه تنها برای گوگل، بلکه برای هر شرکت دیگری اتفاقی بسیار نادر است و در حال حاضر نیز مشخص نیست که کیفیت عملکرد این خدمات چگونه خواهد بود یا حتی در کدام کشورها در دسترس قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید