پیام تبلیغاتی اج دیگر در زمان نصب کروم نشان داده نمی‌شود

پیام تبلیغاتی اج دیگر در زمان نصب کروم نشان داده نمی‌شود

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به حذف پیام‌های تبلیغاتی مربوط به استفاده از مایکروسافت اج در سیستم عامل ویندوز 10 کرده است.

بر همین اساس، کاربران ویندوز 10 که از همین حالا اقدام به نصب گوگل کروم یا فایرفاکس می‌کنند، دیگر پیام‌های مربوط به سوئیچ کردن به مرورگر اج را مشاهده نمی‌کنند. این تغییرات به صورت مشخص در نسخه 17760 رداستون 5 در ویندوز 10 اعمال شده است که باعث می‌شود تا کاربران دیگر پیام‌های تبلیغاتی گذشته را مشاهده نکنند.

تا پیش از این و از زمان عرضه ویندوز 10 در اکتبر سال 2015 میلادی، مایکروسافت قابلیتی را در این سیستم عامل اعمال کرده بود که از طریق آن کاربران با اقدام به نصب مرورگر کروم یا فایرفاکس با پیامی خاص مواجه می‌شدند که آن‌ها را به استفاده از مرورگر اج تشویق می‌کرد. مایکروسافت تصمیم داشت تا با ارائه این پیام تبلیغاتی در ویندوز 10 میزان استفاده از مرورگر اج و همچنین تعداد کاربران آن را افزایش دهد. با این حال پس از گذشت 3 سال از عرضه ویندوز 10 تاکنون این موارد باعث افزایش تعداد کاربران مرورگر اج نشده است و اکثریت کاربران همچنان از گوگل کروم و فایر فاگس برای وب گردی‌های روزمره خود استفاده می‌کنند.

این مسئله بعدها باعث تمسخر بسیاری از کاربران شد و در نهایت منجر به حذف پیام‌های تبلیغاتی مایکروسافت اج از روی ویندوز 10 شد.

گفتنی است که علاوه بر این پیام‌های تبلیغاتی، مایکروسافت از شیوه‌های دیگر نظیر انتشار ویدیوهای مختلف و همچنین توسعه نسخه موبایل این مرور گر در اندروید و آی او اس نیز استفاده کرده بود تا تمایل کاربران را به استفاده از این مرورگر جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید