پنل پشتی سرفیس فون مجهز به رابط لمسی خواهد شد

پنل پشتی سرفیس فون مجهز به رابط لمسی خواهد شد

مایکروسافت مدت‌ها است که پروژه توسعه تلفن‌های هوشمند خود را متوقف کرده است. این در حالی است که هنوز این شرکت فعالیت‌هایی تحقیقاتی در زمینه ارائه قابلیت‌های جدید در تلفن‌های هوشمند دارد.

همین مسئله باعث شده تا شایعات در مورد عرضه تلفنی هوشمند از سری محصولات خانواده سرفیس افزایش یابد. مایکروسافت از چندین ماه پیش شروع به ثبت پتنت‌های مختلف برای سرفیس فون کرده است که نشان از تلاش این شرکت برای ساخت و طراحی یک دستگاه همراه کوچک مجهز به دو نمایشگر دارد.

اما حالا Christian Klein یکی از مدیران مایکروسافت اطلاعاتی جدید از یکی از قابلیت‌های احتمالی سرفیس فون را به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات نشان می‌دهند که مایکروسافت در تلاش است تا یک رابط لمسی برای کارهای ویژه را در بخش پشتی سرفیس فون تعبیه کند.

ایده ارائه رابط لمسی پشت دستگاه‌های همراه اولین بار توسط مایکروسافت معرفی شد. با این حال این کمپانی موفق به تجاری سازی این ایده نشد و در عین حال بسیاری از شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های هوشمند، نظیر هواوی و سامسونگ موفق شدند تا با قرار دادن حسگر اثر انگشت، ایده دیرینه مایکروسافت را به حقیقت تبدیل کنند.

ایده اصلی مایکروسافت برای ارائه رابط لمسی  در پشت دستگاه‌های لمسی لزوماً به حسگر اثر انگشت مخصوص سیستم احراز هویت خلاصه نمی‌شود. در حقیقت مایکروسافت تصمیم دارد این ایده را از طریق تشخیص  برخی از اشاره‌های لمسی مختلف برای کارهایی نظیر سایلنت کردن، برداشتن تلفن در هنگام دریافت تماس صوتی و مواردی از این دست مورد استفاده قرار دهد.

با وجود انتشار این اطلاعات از طریق منابع رسمی مایکروسافت، هنوز معلوم نیست که این کمپانی در چه زمانی تصمیم به معرفی و عرضه محصولی با عنوان سرفیس فون را به بازار دارد. در این میان بسیاری از افراد بر این باور هستند که تلفن هوشمند جدید مایکروسافت تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید