پشتیبانی از واقعیت ترکیبی در ویندوز 10 برای پردازنده‌های ARM هنوز مشخص نشده است!

پشتیبانی از واقعیت ترکیبی در ویندوز 10 برای پردازنده‌های ARM هنوز مشخص نشده است!

ویندوز 10 برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های ARM به تازگی منتشر شده است و حالا بسیاری از تحلیلگران پرسش‌هایی را در مورد قابلیت‌های آن مطرح کرده‌اند.

بر همین اساس، مایکروسافت سندی را به صورت اتفاقی در وب سایت رسمی خود منتشر کرد که در طی آن مشخص شد که ویندوز 10 برای پردازنده‌های ARM تنها قابلیت اجرای نرم افزاری‌های مبتنی بر پلتفرم یونیورسال و همچنین برنامه‌های X86 را دارد. مایکروسافت در ادامه این سند اعلام کرده بود که ویندوز 10 قابل اجرا در دستگاه‌های کم مصرف، توان اجرای نرم افزارهای X64 و حرفه‌ای را نخواهد داشت و در حقیقت این نسخه از سیستم عامل رسمی مایکروسافت، به عنوان ورژن Lite ویندوز توسعه داده شده است.

از طرفی مایکروسافت هنوز به طور رسمی سخنی در مورد پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از هدست های واقعیت ترکیبی در این نسخه از ویندوز 10 منتشر نکرده است. این در حالی است که مایکروسافت در چند روز گذشته خبرهایی در مورد تلاش برای تولید و تجاری سازی هولولنز را منتشر کرده است و به نظر می‌رسد که توسعه فناوری واقعیت ترکیبی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های مهم مایکروسافت در این زمینه خواهد بود.

بر همین اساس، بسیاری از تحلیل گران حدس و گمان‌هایی را در مورد امکان پشتیبانی از واقعیت ترکیبی و هدست های سازگار با آن را در ویندوز 10 مخصوص دستگاه‌های کم مصرف مطرح کرده‌اند. در صورت حقیقت داشتن این شایعات، مایکروسافت تصمیم دارد تا نرم افزارهایی کاربردی برای مصارف سرگرمی و همچنین تجاری را برای دستگاه‌های Always Connected PC را توسعه دهد.

این نرم افزارها به احتمال زیاد پردازش سبک‌تر و سخت افزارهای ضعیف‌تری برای اجرا نیاز خواهند داشت تا دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های ARM برای اجرای آن‌ها با مشکل مواجه نشوند.

در صورت حقیقت داشتن این شایعات، می‌توان امیدوار بود که دستگاه‌های ویندوزی کم مصرف جدید، بتوانند به عنوان ابزارهایی کارآمد برای طراحان و توسعه دهندگان مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید