پشتیبانی از قابلیت تایم لاین به مایکروسافت استور اضافه شد

پشتیبانی از قابلیت تایم لاین به مایکروسافت استور اضافه شد

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به ارائه پشتیبانی از قابلیت تایم لاین ویندوز 10 برای مایکروسافت استور کرده است و کاربران می‌توانند از طریق آن اپلیکیشن‌ها را به صورت سریع‌تر روی کامپیوترهای شخصی نصب کنند.

تا پیش از این قابلیت تایم لاین در آپدیت آوریل 2018 در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفته بود که امکان دسترسی به قابلیت‌ها و محتویات داخلی اپلیکیشن‌ها از راه دور را می‌داد. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند بدون نیاز به دسترسی فیزیکی به کامپیوتر شخصی و تنها با استفاده از اکانت اختصاصی خود محتوای داخل آن را کنترل کنند.

در این میان، قابلیت تایم لاین و پشتیبانی آن از مایکروسافت استور به کاربران این اجازه را می‌دهد که تا پیش از دسترسی فیزیکی به یک کامپیوتر، اپلیکیشن‌های مختلف را روی آن نصب کنند. این قابلیت برای اولین بار توسط وبلاگ ایتالیایی WindowsBlogItalia کشف شده بود که طی آن کاربران می‌توانند به صورت یکپارچه اپلیکیشن‌ها را از راه دور روی کامپیوترهای ویندوزی خود نصب کنند.

علاوه بر این قابلیت مایکروسافت قبلاً نیز امکان دسترسی و نصب اپلیکیشن‌ها از راه دور را به کاربران داده بود که این قابلیت به بخش تایم لاین مربوط نمی‌شد. کاربران می‌توانستند با استفاده از این قابلیت، مایکروسافت استور را در یکی از کامپیوترهای ویندوزی خود باز کرده و اپلیکیشن مورد نظر خود را برای کامپیوتر دیگر خود دریافت و نصب کنند.

گفتنی است که این قابلیت فعلاً برای کاربران عضو برنامه اینسایدر ارائه شده است، با این حال قابلیت یاد شده قرار است در آینده نزدیک و از طریق آپدیت اکتبر 2018 در اختیار تمامی کاربران قرار گیرد. آپدیت اکتبر 2018 قرار است از روز دوم اکتبر، یعنی 3 روز دیگر و پس از معرفی سری جدید محصولات سرفیس توسط مایکروسافت در اختیار کاربران عمومی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید