پشتیبانی از دستیار الکسا به ایکس باکس وان میاید

پشتیبانی از دستیار الکسا به ایکس باکس وان میاید

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا در ادامه همکاری خود با شرکت آمازون، امکان استفاده از دستیار دیجیتالی الکسا را به ایکس باکس وان اضافه کند.

این قابلیت به تازگی برای برخی از کاربران عضو برنامه اینسایدر که از آپدیت‌های بتای ایکس باکس استفاده می‌کنند ارائه شده است. این قابلیت باعث می‌شود تا دستیار الکسا بتواند از طریق دستورهای صوتی کارهای مختلفی را در کنسول ایکس باکس انجام دهد. این کارها شامل اجرای یک بازی، تنظیم سطح صدا، گرفتن اسکرین شات، شروع برودکست یک بازی و موارد دیگر مشابه می‌شود.

کاربران می‌توانند با استفاده از گفتن عبارت Alexa این دستیار دیجیتالی صوتی را فراخوانده و دستورهای مورد نظر را برای انجام کارهای مختلف به آن ارائه دهند.

تا پیش از این و مشخصاً در سال 2013 که مایکروسافت از ایکس باکس وان به عنوان کنسول نسل هشتمی خود رونمایی کرد، امکان استفاده از دستورهای صوتی از طریق کینکت را به کاربران ارائه داده بود. این قابلیت بعدها و با عرضه آپدیت‌های 2015 ایکس باکس با دستیار کورتانا ادغام شده بودند و می‌توانستند کارهای بسیاری را انجام دهند. اما از سال گذشته، مایکروسافت با اعلام توقف توسعه پروژه کینکت امکان دسترسی به کورتانا را از کاربران ایکس باکس گرفته بود.

در این میان، مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته تا با همکاری آمازون، علاوه بر ارائه امکان دسترسی به دستیار دیجیتالی الکسا در ویندوز 10، امکان استفاده از آن را نیز به کاربران ایکس باکس ارائه دهد. با احتساب این اقدام مشترک مایکروسافت و آمازون، می‌توان گفت که ایکس باکس همچنان به دلیل تجهیز بودن به یک دستیار دیجیتالی هوشمند، از مهم‌ترین رقیب خود یعنی پلی استیشن شرکت سونی یک قدم جلوتر است.

این قابلیت همان‌طور که گفته شد فعلاً در مرحله تست قرار دارد و قرار است در آینده نزدیک و پس از رفع باگ‌ها متعدد از طریق آپدیت‌های نرم افزاری در اختیار کاربران عمومی ایکس باکس وان قرار گیرد. گفتنی است که استفاده از این قابلیت محدودیتی در نسخه ایکس باکس وان مورد استفاده ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید