پشتیبانی از اکشن سنتر ویندوز 10 به فایرفاکس 64 اضافه شد

پشتیبانی از اکشن سنتر ویندوز 10 به فایرفاکس 64 اضافه شد

بنیاد موزیلا به عنوان توسعه دهنده مرورگر فایرفاکس به تازگی اعلام کرده که امکان پشتیبانی از اکشن سنتر ویندوز 10 را به نسخه جدید این مرورگر اضافه می‌کند.

نسخه 64 مرورگر فایرفاکس قرار است از این پس نوتیفیکیشن‌ها و اعلان‌های مربوط به وب سایت‌ها را در بخش اکشن سنتر ویندوز 10 نشان دهد و کاربران از طریق آن می‌توانند از رابط کاربری یک پارچه ویندوز 10 بهره‌مند شوند. امروزه نوتیفیکیشن‌های مبتنی بر بستر وب کاربرد بسیار زیادی در میان دستگاه‌های همراه و دسکتاپ پیدا کرده‌اند و به همین دلیل بسیاری از وب سایت‌های پر بازدید از این نوتیفیکیشن‌ها برای اعلام محتوای مهم به کاربران استفاده می‌کنند.

تا پیش از این، شرکت گوگل در توسعه نسخه جدید کروم پشتیبانی از نوتیفیکیشن‌ها در اکشن سنتر ویندوز 10 را اضافه کرده بود و حالا با ارائه این قابلیت در فایرفاکس، کاربران این مرورگر نیز می‌توانند به امکانات مشابه دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت در توسعه ویندوز 10 بخش اکشن سنتر را به عنوان جایگاه اختصاصی نوتیفیکیشن‌های مختلف در نظر گرفته است که از طریق آن کاربران می‌توانند اعلان‌های مربوط به ایمیل، پیام و اطلاعات جدید وب سایت‌ها و پیام رسان‌ها را مشاهده کنند. گفتنی است که این قابلیت تا پیش از ارائه در ویندوز 10 توسط اپل در سیستم عامل مک او اس نیز اضافه شده بود.

بخش اکشن سنتر همانند نوار نوتیفیکیشن‌ها در تلفن‌های هوشمند اندرویدی و مبتنی بر سیستم عامل آی او اس امکان مشاهده منظم نوتیفیکیشن‌ها را به کاربران ارائه می‌دهد و کاربران دیگر اعلان‌ها را به صورت پراکنده و نامنظم مشاهده نمی‌کنند.

هنوز اطلاعاتی در مورد زمان عرضه نسخه جدید فایرفاکس در دست نیست با این حال طبق جدول زمان‌بندی منظم موزیلا، می‌توان پیش بینی کرد که این نسخه از مرورگر محبوب فایرفاکس تا چند هفته دیگر در اختیار کاربران عادی قرار خواهد گرفت و آن‌ها می‌توانند از قابلیت جدید آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید