پشتیبانی از آپدیت سالگرد ویندوز 10 تا یک ماه دیگر پایان میابد

پشتیبانی از آپدیت سالگرد ویندوز 10 تا یک ماه دیگر پایان میابد

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است در آستانه عرضه عمومی رداستون 4، پشتیبانی رسمی از آپدیت سالگرد ویندوز 10 متوقف خواهد شد.

بر همین اساس، مایکروسافت تصمیم دارد تا روز دهم آوریل سال جاری میلادی به عمر آپدیت سالگرد ویندوز 10 پایان دهد و از آن روز به بعد کاربران مجبور هستند تا آپدیت‌های جدیدتر نظیر آپدیت بهار Creators را دریافت کنند.

آپدیت سالگرد با شماره نسخه 1607 در اکتبر سال 2016 برای کاربران عرضه شد که به عنوان اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10، پس از انتشار عمومی این سیستم عامل به حساب میامد. قابلیت‌هایی نظیر Windows Ink و حذف تسلط بیشتر تنظیمات اصلی از Control Panel از مهم‌ترین تغییرات اعمال شده در این به روز رسانی به حساب میامدند.

بر اساس ادعای مایکروسافت قرار است به کاربرانی که هنوز از این نسخه از سیستم عامل استفاده می‌کنند، پیامی مبنی بر عدم پشتیبانی از این به روز رسانی نشان داده شود و از آن‌ها درخواست شود تا دستگاه خود را به نسخه‌های جدیدتر ویندوز 10 آپدیت کنند.

پایان یافتن پشتیبانی از این نسخه به معنای آن است که مایکروسافت دیگر آپدیت‌های امنیتی خود را برای آپدیت سالگرد ارائه نمی‌دهد و تنها موارد ارائه شده در بخش Windows Update شامل به روز رسانی به نسخه‌های جدیدتر می‌شود. گفتنی است که در صورت آپدیت نکردن دستگاه‌ها به نسخه‌های جدید، ممکن است مشکلات امنیتی مختلفی برای سیستم عامل ایجاد شود.

علاوه بر این، در صورت تمایل برای به روز رسانی دستگاه‌ها، سیستم عامل ویندوز حجم زیادی از اینترنت را مصرف می‌کند و پس از دریافت، به طور متوسط و بسته به کانفیگ دستگاه، حدود یک ساعت زمان برای نصب نیاز خواهد داشت. کاربران این آپدیت در صورت تصمیم به دریافت به روزرسانی ها، جدیدترین و پایدارترین نسخه ویندوز 10 را دریافت میکنند که از لحاظ امنیت و رابط کاربری بهبود های زیادی پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید