پردازنده سرفیس گو 2 از نوع Core m3 خواهد بود

پردازنده سرفیس گو 2

روز گذشته اطلاعات زیادی در وب سایت رسمی گیک بنچ از مشخصات سخت افزاری سرفیس های جدید منتشر شده بود که حاکی از آن است که پردازنده سرفیس گو 2 از نوع Core m3 تولید شده توسط اینتل خواهد بود.

در این بررسی‌ها مشخص شده است که شرکت مایکروسافت پردازنده سرفیس گو را از سری پنتیوم گلد 8100Y تولید خواهد کرد که از لحاظ بازدهی و کاربری بسیار بهینه‌تر و کاربردی‌تر از نسل پیشین خود است. این تست‌های جدید بنچ مارک حاکی از آن است که پردازنده سرفیس گو 2 در تست‌های تک هسته‌ای امتیاز 3113 و در تست‌های چند هسته‌ای امتیاز 5621 را دریافت کرده است.

پردازنده سرفیس گو 2 از نوع X86 خواهد بود و امکان اجرای نرم افزاری‌ها و سیستم عامل ویندوز 10 مبتنی بر معماری 64 بیتی را نخواهد داشت. بر این اساس پیش بینی می‌شود که شرکت مایکروسافت میزان رم بیشتر از 4 گیگابایت را در این محصولات آماده عرضه و تولید نخواهد کرد.

پردازنده سرفیس گو 2 فرکانسی معادل 1.60 گیگاهرتز خواهد داشت که در حالت Turbo Boost به 3.39 گیگاهرتز نیز افزایش پیدا می‌کند. این پردازنده به صورت دو هسته‌ای و به همراه 4 ترد پردازشی آماده عرضه می‌شوند که برای یک دستگاه میان رده تولید شده برای کارهای روزمره بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود.

سرفیس گو 2 قرار است در اکتبر سال جاری میلادی در کنار محصولات دیگر سری سرفیس نظیر سرفیس بوک 3 و سرفیس لپ تاپ 3 آماده عرضه به بازار شوند. شرکت مایکروسافت همچنین تصمیم دارد تا سرفیس پرو 7 جدید را در جریان این رویداد نیز آماده عرضه به بازار می‌کند. کنفرانس جدید مایکروسافت قرار است در روز دوم اکتبر 2019 در شهر نیویورک برگزار شود که در آن بسیاری از محصولات جدید و توسعه یافته مایکروسافت آماده معرفی شده و در مدتی کوتاه پس از آن آماده عرضه به بازار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید