پردازنده سرفیس گو ۲ از نوع Core m3 خواهد بود

روز گذشته اطلاعات زیادی در وب سایت رسمی گیک بنچ از مشخصات سخت افزاری سرفیس های جدید منتشر شده بود که حاکی از آن است که پردازنده سرفیس گو ۲ از نوع Core m3 تولید شده توسط اینتل خواهد بود.

در این بررسی‌ها مشخص شده است که شرکت مایکروسافت پردازنده سرفیس گو را از سری پنتیوم گلد ۸۱۰۰Y تولید خواهد کرد که از لحاظ بازدهی و کاربری بسیار بهینه‌تر و کاربردی‌تر از نسل پیشین خود است. این تست‌های جدید بنچ مارک حاکی از آن است که پردازنده سرفیس گو ۲ در تست‌های تک هسته‌ای امتیاز ۳۱۱۳ و در تست‌های چند هسته‌ای امتیاز ۵۶۲۱ را دریافت کرده است.

پردازنده سرفیس گو ۲ از نوع X86 خواهد بود و امکان اجرای نرم افزاری‌ها و سیستم عامل ویندوز ۱۰ مبتنی بر معماری ۶۴ بیتی را نخواهد داشت. بر این اساس پیش بینی می‌شود که شرکت مایکروسافت میزان رم بیشتر از ۴ گیگابایت را در این محصولات آماده عرضه و تولید نخواهد کرد.

پردازنده سرفیس گو ۲ فرکانسی معادل ۱٫۶۰ گیگاهرتز خواهد داشت که در حالت Turbo Boost به ۳٫۳۹ گیگاهرتز نیز افزایش پیدا می‌کند. این پردازنده به صورت دو هسته‌ای و به همراه ۴ ترد پردازشی آماده عرضه می‌شوند که برای یک دستگاه میان رده تولید شده برای کارهای روزمره بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود.

سرفیس گو ۲ قرار است در اکتبر سال جاری میلادی در کنار محصولات دیگر سری سرفیس نظیر سرفیس بوک ۳ و سرفیس لپ تاپ ۳ آماده عرضه به بازار شوند. شرکت مایکروسافت همچنین تصمیم دارد تا سرفیس پرو ۷ جدید را در جریان این رویداد نیز آماده عرضه به بازار می‌کند. کنفرانس جدید مایکروسافت قرار است در روز دوم اکتبر ۲۰۱۹ در شهر نیویورک برگزار شود که در آن بسیاری از محصولات جدید و توسعه یافته مایکروسافت آماده معرفی شده و در مدتی کوتاه پس از آن آماده عرضه به بازار خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج × = 5