پردازنده سرفیس پرو 7 از نسل دهم اینتل خواهد بود

پردازنده سرفیس پرو 7 از نسل دهم شرکت اینتل ساخته خواهد شد

وب سایت Windowsarea اخیراً گزارشی را در مورد پردازنده سرفیس پرو 7 و دیگر خصوصیات سخت افزاری این محصول منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش سرفیس پرو 7 قرار است با مودم‌های ال تی ای داخلی با امکان اتصال سیم کارت برای برقراری ارتباط اینترنت به صورت مستقیم و پردازنده نسل دهم اینتل آماده عرضه میشود. علاوه بر این اطلاعات، وب سایت یاد شده اعلام کرده است که مایکروسافت در تولید این محصول اولین تلاش خود برای تعبیه درگاه یو اس بی تایپ سی در سری محصولات سرفیس پرو را انجام می‌دهد و سرفیس پرو 7 را با درگاه USB-C آماده عرضه می‌کند.

وب سایت یاد شده امید دارد تا سرفیس پرو 7 دارای یک پورت USB-A در کنار درگاه یو اس بی تایپ سی باشد. علاوه بر این، اطلاعات منتشر شده حاکی از آن است که پردازنده سرفیس پرو 7 از لحاظ کاربری و استفاده‌های حرفه‌ای نسبت به مدل‌های پیشین بهینه‌تر خواهد شد. درگاه یاد شده قرار نیست کارایی مشابه با مک بوک های شرکت اپل را داشته باشد و از Thunderbolt 3 پشتیبانی نخواهد کرد. بر این اساس پیش بینی میشود که این درگاه جایگزین درگاه Mini Display خواهد شد.

شرکت مایکروسافت تلاش دارد تا از تراشه‌های Snapdragon 8cx تولید شده توسط شرکت کوالکام به عنوان پردازنده سرفیس پرو 7 نیز استفاده کند. بر این اساس سرفیس پرو 7 قرار است در دو مدل با پردازنده‌های حرفه‌ای و پر مصرف تولید شده توسط اینتل و پردازنده‌های کم مصرف سری اسنپ دراگون تولید شده توسط کوالکام آماده عرضه به بازار شود.

مایکروسافت به احتمال زیاد تصمیم دارد تا این محصول را در ماه اکتبر 2019 و همانند رسم هر ساله خود در فصل زمستان آماده عرضه به صورت عمومی کند و پس از آن به صورت تدریجی فروش آن را در کشورهای سراسر جهان آماده عرضه به بازار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید