پتنت فراموش شده مایکروسافت برای شارز قلم سرفیس

پتنت فراموش شده مایکروسافت برای شارز قلم سرفیس

مایکروسافت مدت زیادی است که به عنوان یک شرکت نوآور در زمینه تولید محصولات الکترونیکی شناخته شده میشود. این در حالی است که در چند ماه گذشته مایکروسافت تعداد زیادی از پتنت های مربوط به سری محصولات خانواده سرفیس، از سرفیس فون گرفته تا سرفیس پرو و سرفیس بوک را به ثبت رسانده است.
مایکروسافت نزدیک به یک سال پیش پتنتی جدید بر پایه درگاه USB را ارائه داده بود که دستگاه های سرفیس از طریق آن، قابلیت شارژ در لحظه قلم استایلوس مخصوص را پیدا میکردند. این پتنت قرار بود جایگزینی هوشمندانه برای برچسب های Pen loop که هم اکنون نیز برای تمامی محصولات سرفیس قابل تهیه هست، باشند.
این پتنت پیش از معرفی سرفیس پرو 4 و سرفیس استودیو به ثبت رسیده و قرار بود در قلم های استایلوس جدید سرفیس استفاده شود.
اما حالا Shiu Ng مدیر بخش مهندسی سخت افزار و Tim Jakoboski از تیم مهندسی سخت افزاری مایکروسافت تصمیم گرفته اند که این پتنت را برای بار دیگر تغییر دهند. تا پیش از این پتنت مذکور تنها از درگاه USB نیروی خود را تامیین میکرد اما حالا تیم طراحی سخت افزاری مایکروسافت تصمیم دارند این پتنت را با قابلیت تامین برق از داخل پنل دستگاه و به صورت القایی آماده تعبیه در سرفیس های اینده کنند.
مایکروسافت ادعا کرده که در صورت موفقیت و اجرایی شدن این پتنت، تنها یکی از لبه های سرفیس قابلیت شارژ قلم را خواهد داشت. اما در عین حال تیم سخت افزاری ردموندی ها ادعا کرده که در تلاش برای تعبیه این قابلیت در تمامی لبه های سرفیس و آن هم شارژ به صورت بی سیم هستند.
گفتنی از که رقیب سر سخت محصولات سرفیس، یعنی آیپد پرو در حال حاضر از طریق پورت لایتنینگ قابلیت شارژ را دارد اما مایکروسافت با استفاده از باتری های قلمی با سایز AAAA امکان کارکرد با مدت زمان بیشتری را برای قلم های استایلوس خود بوجود آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید