پتنت جدید مایکروسافت برای حسگر نمایشگر سرفیس های آینده

پتنت جدید مایکروسافت برای حسگر نمایشگر سرفیس های آینده

شرکت مایکروسافت به تازگی یک پتنت جدید را برای نمایشگر سرفیس های آینده به ثبت رسانده است.

در این پتنت مایکروسافت از ایده ساخت رابطی جدید بدون نیاز به لمس در نمایشگر دستگاه‌های هوشمند پرده برداشته است. در این فناوری، مایکروسافت توضیح داده است که دستگاه‌های هوشمند در صورت تجهیز به سنسورهای تشخیص سه بعدی، می‌توانند بدون نیاز به اتصال انگشت کاربر روی نمایشگر، فرمان‌ها را تشخیص داده و به آن‌ها پاسخ دهند.

برای اجرای این کار، مایکروسافت توضیح داده است که دستگاه باید مجهز به یک سیستم تشخیص عمق باشد. سیستم تشخیص عمق توصیف شده در پتنت جدید مایکروسافت شباهت بسیار زیادی به دوربین ترودپت به کار رفته در آیفون 10 شرکت اپل دارد. در حقیقت مایکروسافت تصمیم دارد تا با تعبیه این دوربین، علاوه بر ارائه سیستم احراز هویت بیومتریک مبتنی بر تشخیص چهره، امکان تشخیص فرمان‌های حرکتی انگشت، بدون نیاز به لمس نمایشگر را به دستگاه‌های هوشمند آینده بیاورد.

در حقیقت سیستم تشخیص عمق، روند حرکتی انگشت‌ها در اطراف نمایشگر را روی پیکسل‌های گوشی اعمال می‌کنند و مکان آن را به صورت مجازی شبیه سازی می‌کنند تا در نهایت بتوانند قادر به تشخیص فرمان‌ها و دستورهای حرکتی کاربران باشد. این سیستم تشخیصی می‌تواند برای کنترل رابط لمسی و همچنین نشان گر ماوس در کامپیوترهای مبتنی بر نسخه کامل سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار بگیرند.

مایکروسافت در این پتنت، همچنین توضیحاتی در مورد تشخیص هم‌زمان چند انگشت دست را داده است. این مسائله باعث می‌شود تا نمایشگرهای مبتنی بر سیستم تشخیصی و ردیابی جدید، بتوانند از طریق تشخیص عمق اطراف به صورت مالتی تاچ به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

در پایان این پتنت، مایکروسافت همچنین از ایده‌ای نوین برای به کار گیری سیستم تاچ سه بعدی که تا پیش از این توسط اپل در تولید آیفون 6 اس به بعد مورد استفاده قرار گرفته بود، سخن به میان آورده است.  گفتنی است که با وجود انتشار اطلاعات مربوط به این پتنت، هنوز معلوم نیست که شرکت مایکروسافت تا چه زمانی تصمیم به تجاری سازی این ایده‌ها در محصولات جدید خود را دارد.

پتنت جدید مایکروسافت برای حسگر نمایشگر سرفیس های آینده

دیدگاهتان را بنویسید