پایان عمر Groove Music فرا رسید

پایان عمر Groove Music فرا رسید

با شروع سال جدید میلادی، شرکت مایکروسافت به عمر سرویس موسیقی خود با عنوان Groove Music پایان داد.

مایکروسافت از چند ماه پیش اعلام کرده بود که کاربران این سرویس موسیقی با پایان یافتن سال 2017، دیگر امکان استفاده از آن برای خرید موسیقی‌های جدید را ندارند. ردموندی ها در همان زمان همکاری جدیدی را با سرویس محبوب موسیقی اسپاتیفای شروع کرده بودند و نسخه‌ای از آن را برای ویندوز استور عرضه کرده بودند.

مایکروسافت  در آن زمان مشکلات مربوط به عدم میزان قابل توجه جامعه کاربری این سرویس را علت اصلی تصمیم برای پایان دادن به عمر آن عنوان کرده بود. بر همین اساس، این شرکت تصمیم گرفته تا با کناره‌گیری از عرصه رقابت سرویس‌های موسیقی، فرصت بیشتری به گسترش اسپاتیفای بدهد.

این سرویس در حقیقت یکی از قدیمی‌ترین سرویس‌های ارائه شده توسط مایکروسافت بود. این شرکت تا پیش از این سرویس موسیقی Zune را برای MP3 پلیرهای اختصاصی خود توسعه داده بود. مایکروسافت تصمیم داشت تا با توسعه این سرویس رقابت جدیدی را با سرویس‌های مشابه نظیر Apple Music و Google Play Muisc شروع کند. با این حال سرویس یاد شده،  توجه تعداد کمی از کاربران به خود جلب کرد.

پس از آن مایکروسافت تصمیم گرفت تا با برند سازی دوباره این سرویس با عنوان Xbox Music توجه کاربران کنسول‌های بازی را به خود جلب کند. در عین حال این شرکت در زمان توسعه و عرضه ویندوز 10 تصمیم گرفت تا برای بار دیگر نام این سرویس را تغییر دهد.  با این حال این سرویس نتوانست موفقیت‌های آیتینوز اپل و اسپاتیفای را تکرار کند.

به همین دلیل کاربران این سرویس از این پس امکان خرید قانونی و دانلود موسیقی را ندارند؛ اما می‌توانند فایل‌های ذخیره شده در حساب‌های ابری و ذخیره‌سازی محلی خود را اجرا و پخش کنند.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند از این پس با استفاده سرویس‌های مشابه نظیر اسپاتیفای و شارژ حساب کاربری خود، اقدام به خرید موسیقی‌ها و آلبوم‌های مختلف کنند. علاوه بر اسپاتیفای، کاربران می‌توانند از آیتینوز و سرویس مخصوص اپل به عنوان راه‌کاری جایگزین استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید