ویندوز 10 منتشر شد.

ویندوز 10 منتشر شد.

سر انجام پس از مدتها انتظار، روز چهارشنبه، یعنی 29 جولای 2015، نسخه جدید سیستم عامل محبوب ویندوز منتشر شد. هم اکنون کاربران این سیستم عامل میتوانند با اجرای یک آپدیت سیستمی، نسخه ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند.

از تغییرات قابل توجه این نسخه نسبت به نسخه های گذشته میتوان به رابط کاربری جدید مایکروسافت اشاره کرد که به صورت کامل بازطراحی شده است تا محیط کار با ویندوز راحت تر و لذت بخش تر از گذشته باشد. همچنین معایب برنامه های ویندوز مترو تا حدودی رفع شده و بهبود عملکرد داشته اند. از دیگر تغییرات مهم میتوان به تغییر کامل منوی استارت به نسبت نسخه قبلی ویندوز یعنی 8.1 اشاره کرد. منوی استارت با همان شیوه کلاسیک خود در ویندوز 10 وجود دارد اما اینبار برنامه های ویندوز مترو نیز در آن جای گرفته است.

علاوه بر اینکه ویندوز 10 دیگر از Internet Explorer به عنوان مرورگر اینترنت پیشفرض استفاده نمیکند. نسخه جدید سیستم عامل ویندوز از مرورگر مایکروسافت اج به عنوان مرورگر اصلی استفاده میکند که از لحاظ کارایی و کاربری، تغییرات چشم گیری نسبت به مرورگر اینترنت اکسپلورر داشته است.

به طور کل، ویندوز 10 را میتوان زیباتر، جذاب تر، سریع تر و پر کاربرد تر از نسخه های قبلی ویندوز نامید که تجربه بسیار خوبی را به کاربران میدهد.

پیشنهاد میکنیم اگر از تبلتهای سرفیس استفاده میکنید و یا برروی لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی خود سیستم عامل ویندوز با لایسنس اصل را دارید، حتما سیستم عامل خود را به ویندوز 10 ارتقا دهید. در صورتی که قبل از انتشار ویندوز 10، آنرا در وبسایت رسمی مایکروسافت رزرو کرده اید، اولویت آپدیت یا شماست و میتوانید با چک کردن آپدیت های سیستمی در بخش System Update، نسخه جدید ویندوز را از طریق اینترنت دانلود و آنرا برروی دستگاه خود نصب کنید. همچنین اگر برای نصب ویندوز 10 ثبت نام نکرده اید و دستگاه خود را از قبل رزرو نکرده اید، باید منتظر اعلامیه های آپدیت های سیستمی باشید تا از طریق آن بتوانید به ارتقا سیستم عامل خود بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید