ویندوز 10 ششصد میلیون کاربر فعال دارد

ویندوز 10

مدیر عامل اجرای کمپانی مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که جدیدترین نسخه سیستم عامل اختصاصی این شرکت، دارای  600 میلیون کاربر فعال است.

آمار و ارقام تا پیش از این ادعا می‌کردند که سیستم عامل اختصاصی شرکت بزرگ ردموند بیش از 500 میلیون کاربر فعال دارد.

اما حالا ساتیا اطلاعات جدید مربوط به تعداد کاربران فعال سیستم عامل ویندوز 10 را با سهام داران این شرکت به اشتراک گذاشته است و ادعا کرده تعداد کاربران این سیستم عامل در مدت کوتاهی با رشد 100 میلیون کاربر به مقدار ششصد میلیون رسیده است.

مایکروسافت تا پیش از این ادعا کرده بود که تعداد کاربران ویندوز 10 در کمتر از دو سال به تعداد یک میلیارد کاربر می‌رسد؛ اما عواملی نظیر کاهش تمایل کاربران برای استفاده از دستگاه‌های دسکتاپ و همچنین افزایش رقبای فعال در این زمینه باعث شده تا مایکروسافت به تعداد مورد نظر از کاربران فعال دست پیش نکند.

علاوه بر این مایکروسافت در پیش بینی خود، تعداد نسخه موبایل ویندوز 10 را نیز به حساب آورده بود که با مرگ پلتفرم ویندوز فون، و شکست مایکروسافت در حوزه سیستم عامل موبایل، تعداد کاربران فعال ویندوز 10 به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

در این میان افزایش محبوبیت سیستم عامل‌هایی نظیر کروم او اس و دیگر توزیع‌های لینوکس به عنوان دومین عامل اصلی کاهش کاربران ویندوز 10، عنوان شده است.

سیستم عامل ویندوز 10 در اکتبر سال 2015 در کنار مدل‌های جدید محصولات سخت افزاری مایکروسافت شامل سرفیس پرو 4، سرفیس بوک و سرفیس استودیو معرفی شد. مایکروسافت در توسعه این سیستم عامل تمرکز ویژه‌ای برای جلب رضایت کاربران نسخه‌های قبلی ویندوز و همچنین ارائه راه کارهایی متقاعد کننده برای مهاجرت کاربران سیستم عامل‌های رقیب نظیر دستگاه‌های مک به این سیستم عامل ارائه داده بود. همین مسئله در نهایت باعث شده بود تا مایکروسافت انتظار افزایش کاربران فعال این سیستم عامل تا یک میلیارد را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید