ویندوز 10 در هر دستگاهی قابل نصب می‌شود

ویندوز 10 در هر دستگاهی قابل نصب می‌شود

شرکت .مایکروسافت از سال 2017 تصمیم گرفت تا با همکاری شرکت کوالکام اقدام به توسعه و عرضه نسخه‌ای خاص از سیستم عامل ویندوز 10 برای پردازنده‌های مبتنی بر معماری ARM کرد.

در این میان مشخص شده است که ردموندی‌ها تصمیم دارند تا در تولید و عرضه نسخه‌های آتی ویندوز 10 امکان نصب این سیستم عامل را روی هر نوع دستگاهی فراهم کنند. تا پیش از این مایکروسافت طی پروژه‌ای تحت عنوان اندرومدا اقدام به بررسی امکانات لازم برای اجرای ویندوز 10 روی هر دستگاهی را کرده بود. اما حالا مشخص شده است که این شرکت تصمیم دارد تا در تولید و عرضه نسخه‌های حدید ویندوز 10 امکان نصب این نسخه از سیستم عامل اختصاصی خود را روی هر نوع دستگاهی ارائه دهد.

بر این اساس برخی از هکرها اقدام به نصب و راه اندازی این نسخه خاص از ویندوز 10 روی دستگاه‌های همراهی همچون کنسول بازی نینتندو سوئیچ و پرچم‌داران تلفن‌های هوشمند گلکسی کرده‌اند. در حقیقت مایکروسافت تصمیم دارد تا ویندوز 10 را همانند اندروید شرکت گوگل توسعه دهد تا از آن طریق کاربران بتوانند به این سیستم عامل در هر دستگاهی از تبلت‌ها گرفته تا تلفن‌های هوشمند نیز دسترسی داشته باشند.

تلاش مایکروسافت برای عرضه این نسخه خاص از سیستم عامل ویندوز 10 در حالی صورت گرفته است که بسیاری از تحلیلگران حوزه فناوری بر این باور هستند که این سیستم عامل دارای رابط کاربری مناسب برای دستگاه‌های لمسی کوچک نیست و مایکروسافت در آینده نزدیک باید با توسعه و عرضه رابط کاربری اختصاصی خود امکان استفاده بهینه‌تر این سیستم عامل در دستگاه‌های مختلف را فراهم کند. گفتنی است که مایکروسافت می‌تواند از رابط کاربری سابق ویندوز فون در قالب ویندوز 10 استفاده کند و آن را به صورت بهینه و کارآمدتر برای دستگاه‌های همراه آماده عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید