ویندوز 10 با پشتیبانی از ARM تا سه ماهه پایانی 2017 آماده عرضه خواهد شد

ویندوز 10 با پشتیبانی از ARM تا سه ماهه پایانی 2017 آماده عرضه خواهد شد

اخبار در مورد عرضه ویندوز 10 روی پردازنده های با معماری ARM مدت زیادی است که دست به دست میشوند. مایکروسافت در کنفرانس کامپیوتکس 2017 از تلاش برای همکاری با شرکای مختلف برای توسعه کامپیوتر های Mobile PC خبر داد و در فاصله ای کوتاه از آن اعلام کرد که در حال همکاری با کوالکام برای پشتیبانی از این سیستم عامل در پردازنده های اسنپ دراگون است.
با این حال مدت زیادی است که مایکروسافت تصمیم دارد محصولاتی را تحت نام Mobile PC با پردازنده اسنپ دراگون 835 و ویندوز 10 به بازار عرضه کند. اما حالا اخبار و شایعات بار دیگر با فاش شدن تاریخ عرضه و انتشار آپدیت پاییزی قوت گرفته اند. چرا که آپدیت Fall Creators میتواند نقطه عطف آماده سازی ویندوز 10 برای عرضه Mobile PC ها باشد.
یکی از سختگویان مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که این محصولات تا قبل از پایان سال 2017 روانه بازار خواهند شد:
« ما در حال آماده سازی عرضه دستگاه های ویندوز 10 با پردازنده اسنپ دراگون تا پایان سال به بازار هستیم. مایکروسافت و کوالکام در حال همکاری نزدیک با شرکای تجاری ما نظیر ایسوس، اچ پی و لنوو هستند تا این دستگاه ها را با قابلیت اتصال LTE به بازار عرضه کنند.»
این مسئله در حالی مطرح شده که سخنگوی شرکت لنوو به تازگی اعلام کرده که دستگاه های مبتنی بر ویندوز 10 با پردازنده اسنپ دراگون این شرکت تا اوایل 2018 آماده عرضه نخواهند شد.این مسئله باعث شده تا طرفداران Mobile PC ها منتظر محصولات جدید ایسوس و اچ پی باشند.
بر همین اساس میتوان به عرضه محصولاتی با پردازنده ARM و ویندوز 10 با قابلیت اتصال به شبکه LTE تا پایان سه ماهه آخر 2017 امیدوار بود. چرا که حتی مایکروسافت نیز تصمیم دارد نسخه LTE سرفیس پرو 2017 را تا پایان امسال روانه بازار کند.

دیدگاهتان را بنویسید