ویندزو 10 مبتنی بر پردازنده های ARM در وینوز فون های موجود؛ پشتیبانی نخواهد شد

ویندزو 10 مبتنی بر پردازنده های ARM در وینوز فون های موجود؛ پشتیبانی نخواهد شد

شرکت مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز 10 مبتنی بر پردازنده های ARM در ویندوز فون های موجود پشتیبانی نخواهد شد. طبق ادعای Joe Belfiore نایب رئیس بخش سیستم عامل ویندوز، مایکروسافت تصمیمی برای پشتیبانی از نسخه دسکتاپ ویندوز 10 روی تلفن های هوشمند تاکنون ساخته شده این شرکت ندارد. او در ادامه توضیح داد که تجربه کاربری نسخه دسکتاپ سیستم عامل ویندوز در صفحه نمایش کوچک یک تلفن هوشمند مسئله ای جالب نخواهد بود و به همین دلیل ما قصد عرضه این تجربه را نداریم. هرچند که این قبلیت با ترکیب کوانتینیوم میتواند تجربه کاربری مناسبی را بوجود آورد.

با وجود ادعا های اخیر Joe Belfiore، به نظر میرسد که مایکروسافت همچنان تصمیم برای توسعه نسخه جدیدی از ویندوز فون برای تلفن های هوشمند را دارد. این در حالی است که در کنفرانس کامپیوتکس 2017 مایکروسافت خبر از تولید دستگاه هایی با عنوان  Mobile PC داد و در همان زمان نیز ادعا کرد که این محصولات تبلت هایی با طول عمر باتری فوق العاده خواهند بود. با وجود اینکه مایکروسافت در مورد تولید تلفن های هوشمند مجهز به نسخه دسکتاپ ویندوز 10 و پردازنده های ARM سخنی به میان نیاورد، اما شایعات و امید به تولید چنین دستگاه هایی از ردموندی ها در اینترنت افزایش یافت. اما حالا Belfiore با تکذیب این شایعات، ذهنیت جدیدی در مورد تلفن های هوشمند ویندوز در آینده بوجود آورده است.

مدت زیادی است که اخبار و شایعات در مورد تلفن هوشمند ویندوزی بعدی مایکروسافت دست به دست میچرخد. این در حالی است که این شایعات با ثبت پتنت جدید صفحه نمایش خم شونده و همکاری مایکروسافت با کوالکام، بیشتر شده اند و احتمال تولید محصولی با عنوان سرفیس فون را در میان طرفداران محصولات خانواده سرفیس زیاد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید