هنوز خبری از سرفیس‌های مبتنی بر ARM در دست نیست

سرفیس

پس از موفقیت مایکروسافت برای توسعه نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 به همراه سازگاری کامل با پردازنده‌های مبتنی بر ARM، بسیاری از شرکای تجاری مایکروسافت و تولید کنندگان کامپیوتر به سمت تولید محصولاتی با این خصوصیات سخت افزاری کردند.

شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های هوشمند نظیر ایسوس و لنوو تلاش‌هایی برای عرضه کامپیوترهای همیشه روشن یا  Always Connected PCs کرده‌اند. با این حال مایکروسافت هنوز اقدامی برای  تولید دستگاه‌هایی مشابه از برند سرفیس نکرده است. علاوه بر این، شرکت هایی دیگر نظیر سامسونگ و شیائومی نیز قرار است در آینده ای نزدیک اقدام به تولید دستگاه‌هایی مشابه کنند.

بر همین اساس، شرکت لنوو اخیرا به جمع تولید کنندگان دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر پردازنده اسنپ دراگون پیوسته که بنچ مارک‌های آن در لیست دستگاه‌های بررسی شده توسط GeekBench مشاهده شده است. دستگاه‌های جدید لنوو از دو آپشن با 4 و 8 گیگابایت رم تولید شده‌اند.

در این میان گیک بنچ امتیازی میان 3000 تا 4000 به این دستگاه‌ها داده است. شایعات تأکید دارند که لنوو در جریان کنفرانس ces 2018 اقدام به معرفی این دستگاه‌ها به‌صورت رسمی خواهد کرد. بر اساس ادعای مایکروسافت، دستگاه‌هایی که با عنوان Always Connected PCs شناخته می‌شوند امکان اجرای برنامه‌های ویندوز استور را به همراه برنامه‌های x86 دارند.

خبرهای مربوط به تلاش لنوو و ایسوس برای تولید دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر اسنپ دراگون در حالی منتشر می‌شود که هنوز مایکروسافت اطلاعاتی از وجود محصولی از برند سرفیس با قابلیت سخت افزاری یاد شده منتشر نکرده است. بر همین اساس پیش بینی می‌شود که مایکروسافت در اواسط سال آینده اقدام به تولید و توسعه محصولاتی با قابلیت یاد شده کند. ردموندی ها به احتمال زیاد تصمیم دارند تا ابتدا نظر خریداران و کاربران نیست به کامپیوترهای همیشه روشن را بررسی کنند و سپس اقدام به تولید و عرضه سرفیس های مبتنی بر پردازنده‌های ARM و مشخصاً انسپ دراگون تولید شده توسط کوالکام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید