همکاری عجیب کنونیکال با مایکروسافت

همکاری عجیب کنونیکال با مایکروسافت

شرکت کنونیکال در ده سال گذشته یکی از مهم ترین رقیب های مایکروسافت به حساب میامده که به ادعای مدیرانش قصد داشته با توسعه و عرضه سیستم عامل اوبونتو با هسته گنو/لینوکس بازار کامپیوتر های ویندوز را  تصاحب کند.

با این حال شرکت کنونیکال و سیستم عامل اوبونتو در یکی دو سال اخیر دچار مشکلات بسیاری شده اند که باعث شد تا نسخه تاچ این سیستم عامل موفقیت زیادی در دستگاه های همراه مبتنی بر صفحه نمایش لمسی پیدا نکند و حتی رابط کاربری و میز کار Unity که اختصاصا برای اوبونتو توسعه داده شده بود دچار مشکلات زیادی در توسعه و عرضه آپدیت ها پیدا کند.

با این حال اوبونتو همچنان یکی از محبوبترین توزیع های لینوکس است که بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان از آن استفاده می کنند. بر همین اساس کنونیکال روز گذشته اعلام کرد که همکاری خود با شرکت مایکروسافت را افزایش خواهند داد. کنونیکال در ادامه توضیح داده که با همکاری ردموندنشین ها تصمیم دارد تا کرنل اوبونتو را برای Azure بهینه سازی کند و قابلیت های جدیدی را برای کارکرد هرچه بهتری این توزیع لینوکس در ویندوز 10 ارائه دهند.

تا پیش از این مایکروسافت در ویندوز استور تصمیم به ارائه برخی از توزیع های محبوب شامل اوبونتو و فدورا را گرفته بود. اما حالا همکاری کنونیکال با مایکروسافت عرضه ای جدید را برای علاقه مندان و توسعه دهندگان لینوکسارائه خواهد داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید