هشدار: هکرها میتوانند در زمان اسلیپ به کامپیوترها نفوذ کنند

هشدار: هکرها میتوانند در زمان اسلیپ به کامپیوترها نفوذ کنند

شرکت F-Secure که در زمینه توسعه ابزارهای امنیتی برای کامپیوترهای شخصی و تجاری فعالیت میکند به تازگی آسیب پذیری عجیبی را در کامپیوترها پیدا کرده‌اند.

این آسیب پذیری که در تمامی کامپیوترهای ویندوزی و مبتنی بر مک او اس یافت میشود، به هکرها امکان نفوذ به دستگاه در زمان اسلیپ بودن را می‌دهد. هکرها حتی میتوانند از طریق این آسیب پذیری به هارد دیسک کامپیوتر در زمان اسلیپ نیز دسترسی داشته باشند.

F-Secure جزئیات مربوط به این آسیب پذیری را در وبلاگ رسمی خود منتشر کرده است. بر اساس ادعای این کمپانی، آسیب پذیری یاد شده به فریم ویر بسیاری از کامپیوترهای شخصی مربوط میشود که طی آن کلید قفل گشای هارد دیسک‌های رمز نگاری شده نیز در زمان اسلیپ بود کامپیوتر قابل دسترسی است و هکرها میتوانند با استفاده از آن به کامپیوترها در لحظه بوت حمله کنند.

گفتنی است که این آسیب پذیری تنها به شرطی قابل استفاده توسط هکرها است که به صورت فیزیکی به کامپیوتر دسترسی داشته باشند و امکان نفوذ از طریق آن در حالت روشن بودن دستگاه وجود ندارد.

این کمپانی به کاربران توصیه کرده تا به منظور مبارزه با این آسیب پذیری کامپیوترهای خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند و در صورت اجبار برای انجام این کار به هیچ وجه کامپیوتر را به صورت اسلیپ در اختیار افراد دیگر قرار ندهند.

گفتنی است که این آسیب پذیری به صورت مشخص تنها در فریم ویر لپ تاپ‌ها اعمال شده است و کاربران اغلب دستگاه‌های دسکتاپ از آن مصون خواهند بود.

علاوه بر این، هیچ کمپانی امنیتی دیگری راه حلی برای مبارزه با این نفوذ امنیتی پیدا نکرده است. البته قفل کردن درگاه‌های یو اس بی می‌تواند این آسیب پذیری را حذف کند؛ چرا که هکرها باید از طریق وارد کردن یک هارد اکسترنال یا فلش مموری اقدامات نفوذی خود را انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید