هشدار مایکروسافت در مورد آسیب پذیری DNS ویندوز

هشدار مایکروسافت در مورد آسیب پذیری DNS در ویندوز

شرکت مایکروسافت به تازگی در مورد یک آسیب پذیری DNS در ویندوز هشدار داده است و اعلام کرده که بدافزارها و کرم‌های اینترنتی می‌توانند از این طریق به دستگاه‌های ویندوزی نفوذ کنند.

هکرها می‌توانند از طریق این آسیب پذیری DNS ویندوز و با استفاده از یک بدافزار به سیستم امنیتی ویندوز نفوذ کنند و طی آن به صورت ریموت دستورها یا کدهای مورد نظر خود را در ویندوز اعمال کنند. این مشکل بیشتر روی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز سرور دردسر ایجاد می‌کند با این حال به معنای آن نیست که کاربران ویندوزی که از نسخه‌های عادی این سیستم عامل استفاده می‌کنند از آن بی‌امان هستند.

این آسیب پذیری می‌تواند از طریق یک بد افزار امکان ریموت زدن به کامپیوتر قربانی را پیدا کند و تنها کار لازم این است که هکر توان نفوذ به سیستم از طریق DNS سرورهای دستگاه را داشته باشد. این مسئله نشان دهنده آن است که آسیب پذیری یاد شده تنها در صورتی خطرآفرین است که کاربر بسته‌های امنیتی دی ان اس را روی سیستم خود نصب نکرده باشد.

از طرف دیگر مایکروسافت پس از هفده سال توانسته این آسیب پذیری را در سیستم عامل ویندوز و بخش دی ان اس سرور شناسایی کند. بر این اساس این شرکت از طریق آپدیت‌های جدید مشکل یاد شده را برطرف کرده است. با توجه به این موضوع به کاربران اعلام می‌شود که کاربران باید حتماً آپدیت‌های جدید سیستم عامل ویندوز را نصب کنند.

مشکل یاد شده بیش از هفده سال از دید مایکروسافت و شرکت‌های بزرگ امنیتی پنهان بوده است. البته این مسئله به معنای آن نیست که دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز در طول هفده سال گذشته به طور کامل مورد تهاجم هکرها قرار گرفته باشند.با این حال فاش شدن این موضوع کاربران را مستلزم دریافت آپدیت‌های جدید می‌کند تا از حملات آتی هکرها در امان باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید