هشدار به کاربران سرفیس پرو 3: Assistive Technology برای ارتقای ویندوز 10 تا هفته آینده پایان میابد

هشدار به کاربران سرفیس پرو 3: Assistive Technology برای ارتقای ویندوز 10 تا هفته آینده پایان میابد

همان‌طور که شرکت بزرگ ردموند از چند ماه پیش هشدار داده بود، سرویس ارتقای ویندوز 10 با عنوان Assistive Technology تنها تا پایان سال 2017 قابل دسترس خواهد بود.
بر همین اساس، کاربران سیستم‌عامل‌های ویندوز 7 به بعد، تنها تا روز سی و یکم دسامبر سال جاری میلادی فرصت دارند تا به صورت رایگان و قانونی به نسخه ویندوز 10 ارتقا یابند.
مایکروسافت در ماه اکتبر سال میلادی جاری که از ویندوز 10 به عنوان جدیدترین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کرده بود، اعلام کرد که کاربران نسخه‌های قبلی این سیستم عامل برای مدت یک سال، می‌توانند به صورت قانونی و رایگان به ویندوز 10 مهاجرت کنند.
این در حالی است که مایکروسافت حتی پس از گذشت یک سال از عرضه این سیستم عامل، دست کاربران را از طریق برخی از سرویس‌های خاص، نظیر assistive technology به منظور ارتقای سیستم عامل باز گذاشته بود. در این میان بسیاری از کاربران ویندوز از تاریخ اکتبر 2016 تا به امروز توانسته‌اند به صورت قانونی و رایگان به ویندوز 10 ارتقا یابند.
در این میان شرکت مایکروسافت از چندین ماه پیش اعلام کرده که سرویس assistive technology تا پایان سال 2017 مسدود خواهد شد و کاربران برای ارتقا به ویندوز 10 باید لایسنس آن را خریداری کنند.
بر همین اساس، به کاربران سرفیس پرو 3 که هنوز به نسخه 10 سیستم عامل ویندوز ارتقا پیدا نکرده‌اند، توصیه می‌شود تا هفته آینده به این نسخه مهاجرت کنند. گفتنی است، سرفیس پرو 3 از جمله دستگاه‌هایی است که به صورت پیش‌فرض از ویندوز 8.1 استفاده می‌کند. با این حال برخی از مدل‌های خاص این دستگاه که پس از اکتبر 2015 عرضه شده‌اند به صورت پیش فرض به ویندوز 10 ارتقا یافته‌اند.
گفتنی است که در صورت پایان یافتن این مهلت کاربران دستگاه یاد شده باید از طریق تهیه لایسنس و یا روش‌های غیر قانونی نظیر کرک به ویندوز 10 مهاجرت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید