هشدار: آپدیت جدید ویندوز 10 دسترسی ادمین را حذف می‌کند!

هشدار: آپدیت جدید ویندوز 10 دسترسی ادمین را حذف می‌کند!

بر اساس گزارش‌های جدیدی که از طرف کاربران ویندوز 10 منتشر شده، آپدیت الحاقی جدیدی که به تازگی به عنوان بخش جدیدی از آپدیت اکتبر 2018 منتشر شده است دسترسی ادمین را از حافظه‌های محلی دستگاه‌ها حذف می‌کند.

این مسئله به این معنا است که کامپیوترهای شخصی که تحت شبکه WorkGroup کار نمی‌کنند ممکن است دسترسی ادمین را پس از نصب این آپدیت از دست بدند و پس از آن دیگر کاربران امکان دسترسی به بسیاری از تنظیمات اصلی ویندوز 110 را نداشته باشند.

ریشه اصلی این مشکل در بروز یکی از باگ‌های مهم به روز رسانی جدید سیستم عامل ویندوز 10 نهفته است که باعث می‌شود تا کاربران دیگر امکان دسترسی به ادمین را نداشته باشند. عدم دسترسی به ادمین به آن معنا است که کاربران دیگر نمی‌توانند بسیاری از کارهای روزمره نظیر نصب نرم افزارهای جدید و همچنین پاک کردن آن‌ها را داشته باشند. علاوه بر این در صورت حذف دسترسی ادمین ممکن است کاربران دیگر امکان اعمال تغییر اساسی را در دستگاه‌های خود نداشته باشند و باید همانند یک کاربر عادی با دستگاه خود کار کنند.

در صورت به وجود آمدن این مشکل کاربران دو راه بیشتر برای از رفع کردن این مشکل بیشتر ندارند. راه اول این است که تا زمان عرضه آپدیت ژانویه 2019 صبر کنند و پس از نصب آن مشکلات به صورت خود به خود برطرف می‌شوند. مایکروسافت اعلام کرده است که در آپدیت ژانویه 2019 که تا چند روز آینده آماده عرضه می‌شود این مشکل را به صورت کامل برطرف می‌کند.

راه حل دوم این است که کاربران با نصب دوباره سیستم عامل برای بار دیگر به اکانت ادمین دسترسی پیدا کنند. به این ترتیب به کاربران توصیه می‌شود تا در صورتی که هنوز آپدیت‌های جدید ویندوز 10 را نصب نکرده‌اند تا زمان عرضه آپدیت ژانویه 2019 صبر کنند و آپدیت‌های الحاقی که به تازگی عرضه شده است را نصب نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید