هر آنچه باید از نسل دوم سرفیس استودیو انتظار داشت

هر آنچه باید از نسل دوم سرفیس استودیو انتظار داشت

سرفیس استودیو، به عنوان یکی از بهترین کامپیوترهای رومیزی و All In One در بازار شناخته شده است. در حقیقت این محصول اولین کامپیوتر رومیزی تولید شده توسط مایکروسافت است که در خانواده سرفیس گنجانده شده است.

ارائه قابلیت‌هایی که تا پیش از این در یک کامپیوتر رومیزی قابل تصور نبود؛ نظیر نمایشگر لمسی، لولای Zero Gravity و قلم استایلوس باعث شد تا سرفیس استودیو به عنوان پرچم‌دار دنیای کامپیوترهای رومیزی از سال 2016 به بعد شناخته شود. از طرف دیگر، می‌دانیم که مایکروسافت در سال جدید میلادی تصمیم دارد تا محصولات جدیدی از خانواده سرفیس را به دنیا عرضه کند.

این محصولات علاوه بر تلفن هوشمندی با عنوان سرفیس فون، ممکن است شامل نسل دوم کامپیوترهای رومیزی سرفیس استودیو نیز باشد. همین مسئله باعث شده تا برخی از تحلیلگران در پیش بینی‌های اخیر خود لیستی از آنچه که از سرفیس استودیو جدید مورد انتظار است را ارائه دهند.

این لیست شامل موارد زیر می‌شود:

  1. سخت افزارهای قدرتمندتر

بدون شک اولین مسئله مورد پیش بینی در مورد نسل بعدی هر دستگاهی، قدرت سخت افزاری بیشتر و قطعات جدیدتر است. بر همین اساس پیش بینی می‌شود که سرفیس استودیوی جدید با پردازنده‌های نسل هشتمی اینتل و همچنین پردازنده‌های گرافیکی قدرتمندتر و جدیدتر عرضه شود.

  1. نمایشگر 5K

یکی از مهم‌ترین خصوصیات سرفیس استودیو، وجود نمایشگر 4K در آن‌ بود. در حقیقت رزولوشن نمایشگر این کامپیوترهای رومیزی از 4K بیشتر است اما تنها نقطه ضعف این محصول در برابر مهم‌ترین رقیبش یعنی آیمک اپل، عدم پشتیبانی از نمایشگرهای 4K بود. به همین دلیل انتظار می‌رود تا مایکروسافت در نسل بعدی محصول خود از نمایشگر با کیفیت بالاتر استفاده کند.

  1. SSD به جای هارد

نسل اول این کامپیوتر رومیزی با ذخیره سازی هیبریدی تولید شده بود. با این حال پیش بینی می‌شود تا با گسترش قطعه ذخیره سازی SSD در میان دستگاه‌های موجود در بازار، ذخیره سازی سرفیس استودیوی جدید نیز به طور کامل SSD بشود.

  1. تاندربولت 3

بدون شک یک کامپیوتر رومیزی مدرن باید از سیستم‌های انتقال داده جدید استفاده کند که از سرعت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل پیش بینی می‌شود تا تاندربولت 3 را در لیست پورت‌های قابل پشتیبانی از نسل جدید سرفیس استودیو ببینیم. البته نباید فراموش کرد که مایکروسافت نباید اشتباه اپل در مورد مک بوک‌ها را تکرار کند و باید حتماً پروت های کاربردی‌تر را نیز در دستگاه‌های خود ارائه دهد.

  1. زاویه صفر درجه

یکی از مهم‌ترین مواردی که Panos Panay در زمان معرفی نسل اول این محصول اعلام کرده بود، این است که سرفیس استودیو محصولی کاملاً مناسب برای طراحان و گرافیست‌ها است. همین مسئله باعث شده تا برخی از تحلیلگران خواستار وجود زاویه صفر درجه در نسل بعدی کامپیوتر رومیزی مایکروسافت باشند چرا که این قابلیت باعث می‌شود تا سرفیس استودیو همانند یک کاغذ دیجیتالی بزرگ برای طراحی آماده کار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید