هر آنچه باید از آپدیت بهاری انتظار داشت

هر آنچه باید از آپدیت بهاری انتظار داشت

چهارمین آپدیت بزرگ سیستم عامل اختصاصی مایکروسافت قرار است از ماه آوریل سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار بگیرید و حالا برخی از وب سایت‌های تحلیلی پیش بینی‌ها و انتظارات خود را از این آپدیت اعلام کرده‌اند.

روند توسعه رداستون 4 مشخصاً زا اکتبر سال 2017 و پس از عرضه عمومی آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators شروع شد که تا به امروز به صورت آپدیت‌های مختلف بتا در اختیار کاربران اینسایدر به منظور تست قرار گرفته است.

اما حالا کدهای منتشر شده از نسخه‌های بتای جدید ویندوز 10 نشان می‌دهند که رداستون 4 به طور مشخص در اواخر فروردین یا اردیبهشت سال 1397 و با نام Spring Creators عرضه می‌شود.

در ادامه لیستی از موارد مورد انتشار آپدیت بهاری را خواهید دید:

  1. گسترش طراحی فلوئنت

طراحی جدید مایکروسافت با عنوان فلوئنت از همین حالا نیز در بخش‌های مختلف آپدیت پاییزی دیده شده است. با این حال بسیاری از تحلیلگران، توسعه دهندگان و کاربران بر این باور هستند که این طراحی کاربرد بیشتری در آپدیت پاییزی خواهد داشت این طراحی قرار است در آپدیت بهاری در تمامی اپلیکیشن‌های رسمی توسعه یافته توسط مایکروسافت گسترش پیدا کند و تمامی نوار ابزارهای ویندوز را تغییر دهد.

  1. قابلیت تایم لاین

مایکروسافت مدت زیادی است که در مورد عرضه قابلیتی با عنوان تایم لاین سخن به میان آورده است. این قابلیت قرار بود در کنار آپدیت پاییزی در اختیار کاربران قرار بگیرد با این حال  مایکروسافت یک هفته پیش از عرضه این قابلیت اعلام کرد که تایم لاین با تأخیر در عرضه مواجه خواهد شد. پیش بینی می‌شود که آپدیت بهاری زمانی مناسب برای عرضه قابلیت یاد شده به صورت کامل باشد.

  1. بهبود قابلیت‌های مایکروسافت اج

مرورگر اج از همین حالا توانسته عده بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب کند. با این حال این مرورگر اینترنت قدرتمند هنوز از نداشتن افزونه‌های زیاد، امکان باز  پر کردن خودکار باکس‌های نوشتاری و قابلیت‌های دیگر محروم است. پیش بینی می‌شود که مایکروسافت آپدیت رسمی  بعدی ویندوز 10 را با قابلیت‌های بهتری در مایکروسافت اج همراه سازد.

  1. قابلیت  Near Share

یکی از قابلیت‌هایی که در نسخه بتای ویندوز 10 مشاهده  شده است، Near Share یا همان قابلیت ارسال سریع فایل‌ها و موارد مختلف از طریق بلوتوث است. این قابلیت شباهت زیادی به AirDrop ارائه شده در محصولات تولید شده توسط اپل دارد با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا با ارائه این قابلیت با سیستم عامل رسمی کوپرتینویی‌ها رقابت کند. پیش بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک شاهد ارائه این قابلیت در آپدیت بهاری باشیم.

  1. حریم خصوصی بهتر

ویندوز 10 همواره توانسته اعتماد کاربران را به عنوان یک سیستم عامل ایمن جلب کند. با این حال همچنان نگرانی‌هایی در مورد نفوذ بد افزارها و باج افزارها در این سیستم عامل وجود دارد. پیش بینی می‌شود که در آینده نزدیک شاهد امنیت هرچه بیشتری نسبت به گذشته در ویندوز 10 باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید