هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت دنیای بازی های رایانه ای را تغییر میدهند

هدست های واقعیت ترکیبی مایکروسافت دنیای بازی های رایانه ای را تغییر میدهند

مایکروسافت به تازگی از هدست های واقعیت ترکیبی جدید خود که با همکاری شرکای تجاری شامل ایسوس، اچ پی و لنوو تولید کرده؛ رونمایی کرده است. این هدست ها که به تازگی در نمایشگاه IFA 2017 معرفی شده اند میتوانند نقطه عطفی برای تغییر و تحول بازی های رایانه ای به حساب بیایند.
همه میدانند که مایکروسافت با تولید کنسول ایکس باکس و همچنین توسعه DirectX در ویندوز به یکی از پیشگامان صنعت بازی های کامپیوتری تبدیل شده است. علاوه بر اینکه در سال 2015 مایکروسافت با معرفی هلولنز به یکی از اولین شرکت های فعال در زمینه توسعه فناوری واقعیت ترکیبی شناخته شد.
با وجود اینکه آپدیت های اولیه ویندوز 10 قابلیت پشتیبانی از پردازش های مربوط به واقعیت ترکیبی را نداشتند؛ اما مایکروسافت توانست در آپدیت های بعدی قابلیت های بیشتری برای توسعه این فناوری عرضه کند. این مسئله در کنار قابلیت های شگفت انگیز هدست های واقعیت ترکیبی جدید مایکروسافت باعث شده تا حدس و گمان ها برای قدرت هر چه بیشتر مایکروسافت در آینده صنعت بازی بیشتر شود.
در نگاه اول میتوان حدس زد که هدست های واقعیت مجازی جدید مایکروسافت بیشتر برای رقابت با Oculus Touch توسعه پیدا کرده اند. کنترلر های این هدست ها کاملا شبیه به کنترلر Oculus Touch ساخته شده اند با این تفاوت که نیازی به سنسور های خارجی ندارند. این مسئله به آن معنا است که هدست های جدید مایکروسافت تنها با اتصال به یک درگاه HDMI و یک درگاه USB 3.0 به لپ تاپ میتوانند تمام کارهای مربوط به واقعیت ترکیبی را انجام دهند و حرکات مختلف کاربر را تشخیص دهند.
همین مسئله میتواند قابلیت حمل آسان تر و استفاده راحت تر از هدست های واقعیت ترکیبی جدید مایکروسافت را بیشتر از رقیب اصلی آنها یعنی Oculus Touchکند. علاوه بر این، مایکروسافت در IFA 2017 اعلام کرد که قصد همکاری با کمپانی استیم و پشتیبانی از این هدست ها در بازی های Steam VR را دارد.
با جمع بندی تمام این نشانه ها میتوان به این نتیجه رسید که مایکروسافت به آینده واقعیت ترکیبی امید دارد و شاید در آینده ای نزدیک کنسول نسل نهم خود را با قابلیت های جدید مجهز به واقعیت ترکیبی و واقعیت افزوده توسعه دهد. در صورت صحت داشتن این مسئله به پایان عمر کینکت و PlayStation VR نزدیک خواهیم بود چرا که دنیای بازی های مبتنی بر واقعیت ترکیبی در پیش روی صنعت بازی های ویدیویی با رهبری مایکروسافت قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید