نگاه نزدیک مایکروسافت به سرفیس پرو نسخه LTE

نگاه نزدیک مایکروسافت به سرفیس پرو نسخه LTE

مایکروسافت به تازگی از نسخه LTE تبلت سرفیس پرو 2017 در جریان رویداد لندن رونمایی کرده است. سرفیس پروی جدید مجهز به یک مودم پیشرفته Cat 9 با پشتیبانی از 20 باند شبکه LTE شده است که می‌تواند سرعت انتقال داده تا 450 مگابیت بر ثانیه را برای کاربران فراهم کند.

مایکروسافت در معرفی این محصول ادعا کرده که نسخه LTE سرفیس پرو 2017، سریع‌ترین لپ تاپ مجهز به شبکه همراه به‌حساب میاید و برای اثبات این ادعا ویدیویی را برای بررسی از نزدیک سرفیس پروی 2017 نسخه LTE منتشر کرده است.

در ویدیوی مذکور Tim Golik  یکی از مدیران بخش سرفیس در مایکروسافت  صحبت می‌کند. او در معرفی این محصول ادعا کرده که نسخه LTE سرفیس پرو یکی از شاهکارهای معماری  قطعات و مهندسی سخت افزار به شمار میاید  مایکروسافت در تولید این محصول علاوه بر اینکه ظاهر و ابعاد را هیچ تغییری نداده، توانسته بازدهی پردازش و عمر باتری را تا حد قابل قبولی تنظیم کند.

در این ویدیو همچنین در مورد میزان بازدهی مودم LTE در کنار پردازنده‌ها قدرتمند و میزان مصرف آن‌ها صحبت شده است. ویدیوی مذکور همچنین نسخه LTE سرفیس پرو را با تلفن‌های هوشمند مجهز به شبکه همراه 4G مقایسه کرده و ادعا کرده که دوام باتری سرفیس پرو در استفاده ترکیبی از شبکه همراه، به مراتب بیشتر از یک تلفن هوشمند با قابلیت اتصال به شبکه LTE است.

گفتنی است که سرفیس پرو LTE دارای قابلیت پشتیبانی از eSIM است که برای سازمان‌های تجاری عرضه می‌شود. با این حال این دستگاه از سیم کارت با قطع نانو نیز پشتیبانی می‌کند و می‌تواند برای کاربران شخصی نیز مناسب باشد.

سرفیس پرو 2017 با قابلیت اتصال به شبکه LTE از روزهای ابتدایی ماه دسامبر برای برخی از مشتریان تجاری مایکروسافت عرضه می‌شود و پس از آن از ماه‌های ابتدایی سال 2018 برای کاربران عادی و شخصی آماده عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید