نوت پد از بدنه اصلی ویندوز 10 جدا شد

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به عرضه نرم افزار نوت پد در بخش فروشگاه نرم افزاری خود کرده است که نشان از جدایی آن از آپدیت‌های آتی ویندوز 10 دارد. بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران عضو برنامه اینسایدر، این نرم افزار در نسخه‌های آینده ویندوز از طریق مایکروسافت استور در دسترس خواهد بود. بر این اساس مایکروسافت در نسخه‌های عمومی بعدی دیگر این نرم افزار را به کاربران ارائه نمی‌دهد و کاربران در صورت تمایل باید آن را به صورت جداگانه از مایکروسافت استور دانلود و نصب کنند. نوت پد یکی از نرم افزارهای قدیمی سیستم عامل ویندوز است و سال‌ها است که به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض در اختیار کاربران قرار گرفته است. با این حال مایکروسافت تصمیم گرفته تا این نرم افزار ویرایش متن را از بدنه اصلی سیستم عامل حذف کند. مایکروسافت تا پیش از این نیز اقداماتی مشابه برای توقف عرضه نرم افزارهای قدیمی سیستم عامل ویندوز 10 کرده بود که با انتقادات بسیار زیادی مواجه شد. این شرکت نرم افزارهایی نظیر پینت را به خاطر کاهش میزان استفاده از بدنه اصلی سیستم عامل حذف کرده بود و از کاربران خواسته بود تا در صورت تمایل آن را از طریق مایکروسافت استور روی دستگاه‌های ویندوزی خود نصب کنند. مایکروسافت در پروژه‌های جدید خود درزمینهٔ توسعه و عرضه آپدیت‌های ویندوز 10 همواره تلاش کرده تا حجم این سیستم عامل را کاهش دهد و بسیاری از نرم افزارهای کم کاربرد را از این سیستم عامل حذف کند. این شرکت احتمالاً در آینده نزدیک اینترنت اکسپلورر را نیز از نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز حذف می‌کند و به‌جای آن فقط و فقط یک نرم افزار کاربری، یعنی مایکروسافت اج را به کاربران ارائه می‌دهد.

شرکت مایکروسافت به تازگی اقدام به عرضه نرم افزار نوت پد در بخش فروشگاه نرم افزاری خود کرده است که نشان از جدایی آن از آپدیت‌های آتی ویندوز 10 دارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط کاربران عضو برنامه اینسایدر، این نرم افزار در نسخه‌های آینده ویندوز از طریق مایکروسافت استور در دسترس خواهد بود. بر این اساس مایکروسافت در نسخه‌های عمومی بعدی دیگر این نرم افزار را به کاربران ارائه نمی‌دهد و کاربران در صورت تمایل باید آن را به صورت جداگانه از مایکروسافت استور دانلود و نصب کنند.

نوت پد یکی از نرم افزارهای قدیمی سیستم عامل ویندوز است و سال‌ها است که به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض در اختیار کاربران قرار گرفته است. با این حال مایکروسافت تصمیم گرفته تا این نرم افزار ویرایش متن را از بدنه اصلی سیستم عامل حذف کند.

مایکروسافت تا پیش از این نیز اقداماتی مشابه برای توقف عرضه نرم افزارهای قدیمی سیستم عامل ویندوز 10 کرده بود که با انتقادات بسیار زیادی مواجه شد. این شرکت نرم افزارهایی نظیر پینت را به خاطر کاهش میزان استفاده از بدنه اصلی سیستم عامل حذف کرده بود و از کاربران خواسته بود تا در صورت تمایل آن را از طریق مایکروسافت استور روی دستگاه‌های ویندوزی خود نصب کنند.

مایکروسافت در پروژه‌های جدید خود درزمینهٔ توسعه و عرضه آپدیت‌های ویندوز 10 همواره تلاش کرده تا حجم این سیستم عامل را کاهش دهد و بسیاری از نرم افزارهای کم کاربرد را از این سیستم عامل حذف کند. این شرکت احتمالاً در آینده نزدیک اینترنت اکسپلورر را نیز از نرم افزارهای پیش‌فرض ویندوز حذف می‌کند و به‌جای آن فقط و فقط یک نرم افزار کاربری، یعنی مایکروسافت اج را به کاربران ارائه می‌دهد.

1 دیدگاه دربارهٔ «نوت پد از بدنه اصلی ویندوز 10 جدا شد»

  1. بد واقعا بد شد
    چرا آخه این نرم افزار های قدیمی و خیلی کاربردی هستن

دیدگاهتان را بنویسید