نصب نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 بر روی همه تلفن‌های ویندوز فون

نصب نسخه پیش‌نمایش ویندوز 10 بر روی همه تلفن‌های ویندوز فون

چند روز پیش مایکروسافتنسخه‌ی پیش نمایش ویندوز ۱۰ را برای گجت‌های موبایل منتشر کرد، اما تنها شمار محدودی از گوشی‌های‌هوشمند سری لومیا امکان نصب این نسخه از سیستم عامل مایکروسافت را داشتند. حال یکی از توسعه‌دهندگان روشی را برای استفاده از ویندوز ۱۰ برای موبایل روی تمام گوشی‌های لومیا یافته است.

چند روز پیش مایکروسافت نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز ۱۰ را برای گوشی‌های‌هوشمند سری لومیا منتشر کرد. پس از انتشار این نسخه مشخص شد که به دلیل وجود شماری از مشکلات، مایکروسافت این نسخه از ویندوزفون را در حال حاضر تنها برای شماری از گوشی‌های‌هوشمند سری لومیا منتشر کرده است. اما به نظر می‌رسد راهی برای نصب ویندوز ۱۰ روی سایر گوشی‌های‌هوشمند سری لومیا وجود دارد، چراکه یکی از توسعه‌دهندگان روشی را برای اینکار یافته است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که نصب نسخه‌ی پیش نمایش، خود به تنهایی می‌تواند مشکلاتی را برای کاربران ایجاد کند و طبیعتا نسخه غیررسمی احتمالا مشکلات و باگ‌های بیشتری خواهد داشت. از این‌رو مسئولیت نصب پیش نمایش ویندوز ۱۰ روی گوشی‌های سری لومیا که پشتیبانی نمی‌شوند، بر عهده‌ی خود کاربر است.

براساس توضیحات یک توسعه‌دهنده‌ در انجمن XDA، با این روش Windows Insider مایکروسافت داده‌های ساختگی را دریافت کرده و به این نتیجه می‌رسد که گوشی مورد نظر لومیا ۶۳۵ است. علاوه بر این موضوع باید کد گوشی را نیز به‌گونه‌ای عوض کرد تا کد مناسب کشوری که ویندوز 10 برای آن منتشر شده، در اختیار اپلیکیشن قرار گیرد. هرچند این فرآیند کمی پیچیده به نظر می‌رسد، اما برخی از کاربران حتی موفق شده‌اند با استفاده از این روش نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز ۱۰ را روی گوشی‌های‌هوشمندی نظیر اچ‌تی‌سی وان M8 برای ویندوز نصب کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید