نسل آینده سرفیس گو احتمالاً با پردازنده اسنپ دراگون آماده عرضه می‌شود

نسل آینده سرفیس گو احتمالاً با پردازنده اسنپ دراگون آماده عرضه می‌شود

شرکت مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد تا در آینده نسخه آینده سرفیس گو را با پردازنده اسنپ دراگون آماده عرضه به بازار کند. بر اساس شایعات منتشر شده از این کمپانی، نسل آینده سرفیس گو مجهز به سری پردازنده‌های 8cx کمپانی کوالکام خواهد بود. اطلاعات مربوط به این محصول توسط WalkingCat منتشر شده است. این کاربر تا پیش از این اطلاعات قابل توجهی از شرکت مایکروسافت و محصولات سخت افزاری آن را ارائه داده بود.

علاوه بر این، مشخص شده است که سرفیس گو در آینده قرار است به‌عنوان اولین محصول تاشو با دو نمایشگر مجزا آماده عرضه شود. در حقیقت نسل آینده سرفیس گو ترکیبی از پروژه توسعه ویندوز 10 مبتنی بر پردازنده‌های ARM و مشخصاً اسنپ دراگون های کوالکام بوده و به صورت هم‌زمان اولین محصول از پروژه اندرومدا خواهد بود که با دو نمایشگر مجزا با قابلیت‌های ویژه آماده عرضه می‌شود.

تا پیش از این شایعات زیادی در مورد تلاش مایکروسافت برای راه اندازی دوباره پروژه اندرومدا منتشر شده بود. بر پایه اطلاعات منتشر شده شرکت مایکروسافت این بار تصمیم دارد تا یکی از محصولات سرفیس را به شکل یک تبلت تاشو آماده عرضه به بازار کند. اندرومدا قرار نیست به‌ عنوان پروژه‌ای برای تولید و عرضه یک تلفن هوشمند از طرف مایکروسافت مورد استفاده قرار گیرد، بلکه محصول مبتنی بر این پروژه قرار است به شکل یک تبلت با قابلیت‌های ویژه آماده ارائه به بازار شود.

علاوه بر این، مشخص شده است که مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده همکاری بیشتری با شرکت کوالکام داشته باشد و اولین محصولات سرفیس مبتنی بر پردازنده‌های کوالکام را آماده عرضه به بازار کند. این مسئله به طور مشخص نشان دهنده آن است که شرکت مایکروسافت همکاری بیشتری با کوالکام پیدا می‌کند و پس از آن همکاری این کمپانی با اینتل بر سر تأمین پردازنده‌های مرکزی سرفیس ها کاهش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید