نسخه نهایی و عمومی آفیس ۲۰۱۹ آماده عرضه شد

نسخه نهایی و عمومی آفیس ۲۰۱۹ آماده عرضه شد

شرکت مایکروسافت از روز گذشته به صورت رسمی فرایند عرضه و انتشار آفیس ۲۰۱۹ را برای کامپیوترهای ویندوزی و مک شروع کرده است.

آفیس ۲۰۱۹ به طور مشخص در جریان رویدادی در سال گذشته آماده عرضه به صورت بتا برای توسعه دهندگان و تست کنندگان شده بود، اما حالا ردموندی‌ها از چند ساعت پیش فرایند عرضه نسخه عمومی این بسته نرم افزاری را شروع کرده‌اند.

این بسته نرم افزاری همانند گذشته شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس می‌شود. علاوه بر این نسخه انترپرایز این مجموعه نیز دارای نرم افزارهای بیشتر برای انجام کارهای تجاری می‌شود.

تغییرات مهمی که در آفیس ۲۰۱۹ برای کاربران عادی ارائه شده است، شامل فعال سازی حالت تاریک، اضافه شدن ابزارهای آموزشی نظیر کامنت‌ها صوتی، امکان قرار دادن نقشه‌های دو بعدی در ورد، ارائه ابزارهای کاربردی و محاسباتی بیشتر برای اکسل و امکان زوم کردن اسلایدها در پاورپوینت می‌شود.

علاوه بر موارد فوق، مایکروسافت امکانات بیشتری را برای دسترسی و استفاده از رابط کاربری یک پارچه در دستگاه‌های دسکتاپ و موبایل را اضافه کرده است. در حقیقت مایکروسافت تصمیم دارد تا از امسال و مشخصا با عرضه آفیس ۲۰۱۹ امکانات بیشتری را به سرویس های نرم افزاری حوزه موبایل خود اضافه کند.

مایکروسافت از همین حالا نسخه نهایی آفیس ۲۰۱۹ را از طریق وب سایت رسمی خود آماده دانلود و نصب کرده است. کاربران می توانند با مراجعه به بخش دانلود محصولات نرم افزاری در وب سایت رسمی مایکروسافت این بسته نرم افزاری را برای کامپیوتر خود دریافت کنند.

گفتنی است که پس از دانلود و نصب آفیس ۲۰۱۹ کاربران برای مدتی مشخص می‌توانند از آن به صورت رایگان استفاده کنند و پس از آن باید نرم افزار یاد شده را به صورت قانونی خریداری کنند، در غیر این صورت ممکن است امکان استفاده از برخی قابلیت‌ها برای کاربران حذف شود. گفتنی است که این بسته نرم افزاری دارای قابلیت‌هایی ویژه برای کاربران دستگاه های ویندوزی مبتنی بر نمایشگر لمسی همانند سرفیس ها بوده که باعث بهبود تجربه کاربری آن خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید