نسخه نهایی بسته نرم افزاری Microsoft Office 2016 منتشر شد.

نسخه نهایی بسته نرم افزاری Microsoft Office 2016 منتشر شد.

شرکت مایکروسافت طبق رسمی که در تاریخ انتشار محصولات خود دارد، حدود دو ماه پس از انتشار نسخه جدید سیستم عامل ویندوز 10، نسخه جدید بسته نرم افزاری مایکروسافت آفیس 2016 را منتشر کرد. مایکروسافت آفیس 2016، از نظر ظاهری تفاوت آنچنانی با نسخه قبلی خود یعنی آفیس 2013 ندارد. اما از لحاظ کارایی و آپشن های موجود در نرم افزار، آفیس 2016 بهبود های چشم گیری داشته است. بسته نرم افزاری آفیس یک بسته نرم افزاری پر کاربرد است که امروزه باید آن را چیزی بیشتر از صرفا یک نرم افزار واژه پرداز و صفحه گسترده دانست. آفیس شامل مجموعه نرم افزارهایی است که برای تمام کاربران کامیپوتر های شخصی و اداری مورد استفاده است. همچنین این مجموعه نرم افزاری دیگر مانند گذشته یک محصول بی رقیب و منحصر به فرد به حساب نمیاید. امروزه با وجود رقیب هایی مانند Google Docs، Libreoffice و Openoffice، مایکروسافت مجبور شده است تا بهترین و پر کاربرد ترین محصول را ارائه دهد. با وجود این که در تمام این سالها بسته نرم افزاری مایکروسافت آفیس بهترین و محبوب ترین مجموعه نرم افزاری دفتری بوده است اما محصولات رقیب در این میان سعی داشته اند تا محصولات خود را با قابلیت های بیشتر و بهتر از مایکروسافت آفیس ارائه دهند. به همین جهت مایکروسافت نیز دست روی دست نگذاشته و سعی در بهبود مجموعه آفیس داشته تا بتواند رقبا را کنار بزند.
از قابلیت های جدیدی که آفیس 2016 به آن مجهز شده است، اتصال برنامه های Word، Excel و PowerPoint به فضای ابری است. با وجود اینکه در نسخه قبلی یعنی آفیس 2013 نیز گزینه Save to OneDrive وجود داشت، اما آفیس 2016 سعی کرده تا رضایت کاربران دیگر سرویس های فضای ابری همچون Dropbox را نیز به خود جلب کند. در بسته نرم افزاری آفیس 2016 میتوان اسناد مختلف را به صورت آنلاین از فضای ابری باز کرده، آنها را تغییر داده و در نهایت آنها را ذخیره و به اشتراک گذاشت. این باعث میشود تا روند کارهای چند نفره راحت تر و سریع تر شود.
از دیگر تغییراتی که در آفیس 2016 اضافه شده، گزینه Tell me what you want to do است که برای کاربرانی که با محیط آفیس کمتر آشنایی دارند بسیار مناسب است. بوسیله این آپشن میتوان تمام گزینه های موجود در برنامه را با تایپ کردن جستوجو کرد و به راحتی آنرا پیدا کرد.
همچنین Template های موجود در Word، Excel، PowerPoint بیشتر شده و میتوان اسناد بهتر و زیباتری را درست کرد.
به طور کل میتوان آفیس 2016 را نرم افزاری بهبود یافته از نسخه قبلی دانست که با وجود نسخه نهایی ویندوز 10 میتوان بهترین کارایی را از آن انتظار داشت

دیدگاهتان را بنویسید