نسخه جدید نرم افزار Winamp با سازگاری کامل ویندوز 10 منتشر شد

نسخه جدید نرم افزار Winamp با سازگاری کامل ویندوز 10 منتشر شد

پس از مدت‌ها، توسعه دهندگان Winamp نسخه جدید این نرم افزار پخش موسیقی را با سازگاری کامل از ویندوز 10 آماده عرضه کرده‌اند.

نسخه جدید Winamp که از همین حالا در اختیار کاربران قرار گرفته است دارای امکاناتی مشابه با نسخه قبل است؛ با این حال برخی از قابلیت‌های جدید نظیر امکان خاموش کردن قابلیت پخش ویدیو، اجرای اپلیکیشن در حال تمام صفحه و مدیریت هر چه‌ بهتر روی خاصیت‌های ظاهری اپلیکیشن در نسخه جدید Winamp ارائه شده است.

Winamp یکی از مهم‌ترین اپلیکیشن‌های پخش موسیقی است که همچنان پس از گذشت سال‌ها علاقه‌مندان و طرفداران خودش را دارد. این نرم افزار به دلیل آپشن‌های متعدد و همچنین ظاهر ویژه طرفداران بسیار زیادی داشته است که حتی پس از توقف توسعه آن برای مدت طولانی همچنان کاربران از آن استفاده می‌کردند.

این اپلیکیشن اولین بار در سال 1997 توسط شرکت Nullsoft آماده توسعه و عرضه به کاربران شد با این حال کمپانی یاد شده پس از مدتی تصمیم به توقف توسعه آن گرفت. افزایش تعداد طرفداران باعث شد تا شرکت AOL نسخه جدید Winamp و امتیاز عرضه آن را در سال 1999 خریداری کند. Winamp در سال 2000 بیش از 60 میلیون کاربر داشت و حالا پس از 21 سال همچنان طرفداران این نرم افزار باقی مانده‌اند.

شایعات منتشر شده حاکی از آن است که Winamp در آینده نزدیک قرار است مجهز به یک سرویس پخش آنلاین دیجیتال مشابه با اسپاتیفای شود و برای بار دیگر به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین نرم افزارهای پخش موسیقی به کسب و کارهای آنلاین و مدرن در این زمینه وارد شود.  کاربران از همین حالا می‌توانند با مراجعه به وب سایت رسمی Winamp این اپلیکیشن پر طرفدار را برای اجرای فایل‌های موسیقی ذخیره شده در کامپیوتر خود خریداری و آن را نصب کنند. همان‌طور که گفته شد، نسخه جدید این نرم افزار به طور کامل با ویندوز 10 سازگار بوده و استفاده از آن در کامپیوترهای مدرن هیچ اختلالی ایجاد نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید