نسخه ارزان قیمت سرفیس لپ تاپ به بازار آمد

نسخه ارزان قیمت سرفیس لپ تاپ به بازار آمد

شرکت مایکروسافت به تازگی تصمیم به تولید و عرضه نسخه‌ای ارزان قیمت از سرفیس لپ تاپ گرفته است.


بر همین اساس مایکروسافت از دیروز نسخه‌ای خاص از سرفیس لپ تاپ که مبتنی بر پردازنده‌های Core m3 شرکت اینتل هست را برای فروش و عرضه به خریداران آماده کرده است.
سرفیس لپ تاپ جدید دارای قیمت پایه 799 دلار است که 200 دلار نسبت به نسخه مجهز به پردازنده Core i5 شرکت اینتل ارزان‌تر است. سرفیس لپ تاپ جدید همچنین از چیپ Intel HD Graphics 615 graphics به عنوان پردازنده گرافیکی استفاده می‌کند و دارای تراشه فیزیکی مجزا برای پردازش تصاویر نیست.
بدون شک این محصول به دلیل استقبال قابل توجه از سرفیس لپ تاپ عرضه شده است. علاوه بر این، مایکروسافت در نظر دارد تا تنوع کانفیگ‌های ارائه شده از این محصولات را افزایش دهد. تا پیش از این نیز این شرکت در معرفی و عرضه سرفیس پرو 4 نیز از این سری پردازنده به عنوان جایگزینی مناسب برای پردازنده‌های سری Core i3 استفاده کرده بود.
سرفیس های مایکروسافت معمولاً در کانفیگ‌های مختلف از رده پایین، میان رده و رده بالا عرضه می‌شوند. با این حال سرفیس لپ تاپ از جمله دستگاه‌هایی بود که در زمان عرضه در ماه می سال 2017 تنها با پردازنده Core i5 عرضه شده بود. این شرکت بعدها و مشخصاً در پاییز سال 2017 تصمیم به عرضه نسخه مجهز به پردازنده Core i7 آن را نیز گرفته بود و حالا پس از حدود ده ماه از معرفی خط تولید سرفیس لپ تاپ‌ها، این شرکت از نسخه خاص آن‌ها با استفاده از پردازنده کم مصرف Core m3 نیز رونمایی کرده است.
لازم به ذکر است که محصول یاد شده هنوز برای عرضه در سراسر جهان آماده نشده است و تنها برای چند کشور خاص قابل ارائه است. با این حال پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک این محصول در تمامی کشورهای جهان و از جمله آن‌ها ایران قابل خریداری باشد.
علاوه بر این، مایکروسافت از نسخه ای ارزان قیمت تر سرفیس بوک 2 با ذخیره سازی 128 گیگابایت نیز رونمایی کرده است که با برچسب قیمت حدود 1199 دلار به فروش خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید