نایب رئیس سابق بخش هوش مصنوعی مایکروسافت از کورتانا در ویندوز 10 می گوید

نایب رئیس سابق بخش هوش مصنوعی مایکروسافت از کورتانا در ویندوز 10 می گوید

Qi Lu نایب رئیس سابق بخش هوش مصنوعی مایکروسافت که در طول عمر همکاری اش با ردموندی ها بروی سرویس های مختلفی نظیر کورتانا، بینگ، اسکایپ و آفیس کار کرده، اخیرا با مجله Wired مصاحبه کرده و تحلیل های خود را در مورد کورتانا و اتفاقات پشت پرده تلاش مایکروسافت برای تجاری سازی و عرضه هوش مصنوعی مطرح کرده است. Lu در مصاحبه اخیر خود گفته که نزدیک به چهار سال و نیم برروی پروژه کورتانا و بهبود هوش مصنوعی و سیستم Machine Learning آن کار کرده است.
او ادعا می کند که دو شرکت مایکروسافت و گوگل تلاش زیادی روی توسعه هوش مصنوعی دستیار های صوتی هوشمند دادند اما با این حال شرکت آمازون با معرفی الکسا موفقیت بیشتری در زمینه کسب کرد. Lu ادعا میکند که آمازون با ارائه الکسا و عرضه یک دستگاه فیزیکی برای آن توانست موفقیت تجاری بیشتری کسب کند.
او بزرگترین اشتباه شرکت هایی نظیر مایکروسافت، گوگل و اپل در زمینه توسعه هوش مصنوعی را تلاش آنها برای عرضه ارزان قیمت این محصولات در تلفن های هوشمند و کامپیوتر ها میداند. Lu با اشاره به تلاش این شرکت ها برای عرضه اسپیکر های مجهز به هوش مصنوعی نظیر اسپیکر هارمن کاردن مجهز به کورتانا و هوم پاد ادعا میکند که این کمپانی ها اشتباه خود را پذیرفته اند و حالا تلاش برای جبران آن دارند.
Lu با امیدوارانه خواندن تلاش مایکروسافت برای عرضه اسپیکر های هوشمند کورتانا، از عرضه محصولاتی مشابه در این زمینه ابزار امیداواری کرد و ادعا کرد که کورتانا با وجود اینکه هوش مصنوعی قدرتمندی به نسبت دستیار های صوتی هوشمند دیگر دارد اما نیاز به تمرکز بیشتری برروی نحوه تجاری سازی دارد و مایکروسافت باید در این زمینه تلاش بیشتری کند.
Lu در پایان گفت که یکی دیگر از اشتباه های بزرگی که مایکروسافت در توسعه کورتانا مرتکب شد، تمرکز این شرکت بر عرضه دستیار هوشمند در کامپیوتر های دسکتاپ بود در حالی که بسیاری از کاربران و افراد علاقه دارند تا با یک محصول جداگانه به عنوان هوش مصنوعی ارتباط برقرار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید